Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Maskvoje vyksta mero rinkimai

ELTA 2015.09.08 13:45

Maskvoje sekmadienį vyksta mero rinkimai. Balsavimo teisę juose turi 7,2 mln. piliečių.

Maskvoje sekmadienį vyksta mero rinkimai. Balsavimo teisę juose turi 7,2 mln. piliečių.

Rinkimuose dabartiniam Rusijos sostinės vadovui Sergejui Sobianinui iššūkį meta vienas opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas. Balsavimo apylinkės duris užvers 19.00 val. Lietuvos laiku. Tada tikimasi ir pirmųjų balsavusių maskviečių apklausų rezultatų.

Šis balsavimas laikomas svarbiausiu nuo masinių protestų prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną prieš pusantrų metų. Rinkimuose pirmą kartą leista dalyvauti Kremliaus radikalia vadinamai opozicijai.

Vyriausybės priešininkai paskelbė rengsią naujus protestus, jei rinkimų rezultatai bus klastojami. A. Navalnas yra žinomas V. Putino kritikas.

A. Navalnas į rinkimų apylinkę sekmadienį atvyko kartu su žmona ir vaikais. „Ne taip paprasta patekti į rinkimų punktą“, – po balsavimo „Twitter“ rašė opozicionierius. Jo balsavimą stebėjo daugybė žurnalistų ir šalininkų.

Savo balsą jau atidavė ir dabartinis Maskvos meras S. Sobianinas. Jis rinkimų punkte pasirodė su žmona Irina. Stebėtojai pasakojo apie dideles saugumo priemones šiame punkte.

Jau balsavo ir Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Rinkimai sekmadienį vyksta ir keliuose kituose didžiulės Rusijos regionuose. Juose savo nuomonę gali pareikšti apie 40 mln. rinkėjų. Jie gali rinktis iš 54 partijų kandidatų. Tai yra maždaug devynis kartus daugiau nei iki šiol.

Kritikai kaltina Kremlių, kad šis, leisdamas naujoms partijoms masiškai dalyvauti rinkimuose, siekia sukelti painiavą tarp rinkėjų.

Spėjama, kad prie balsadėžių ateis apie 50 proc. rinkėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi