Pasaulyje

2019.03.04 15:40

Filipinų oro uoste konfiskuoti per 1,5 tūkst. bagaže slėptų vėžlių

BNS2019.03.04 15:40

Filipinų sostinės oro uoste buvo konfiskuoti vieno keleivio bagaže paslėpti 1500 egzotinių vėžlių, dalis jų buvo supančioti lipnia juosta, pirmadienį pranešė pareigūnai, pažadėję griežčiau kovoti su pelninga, bet neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais.

Remiantis 2018 metais paviešinta JAV Valstybės departamento ataskaita, Filipinai yra kontrabanda gabenamų gyvūnų svarbus šaltinis ir tranzito zona.

Vėžliai buvo sekmadienį aptikti Manilos oro uoste iš Honkongo atvykusio keleivio filipiniečio bagaže. Ropliai buvo paslėpti tarp drabužių ir avalynės.

Apsaugos darbuotojai nespėjo sulaikyti keleivio – jis pabėgo, informavo muitinės pareigūnai.

„Matėme rentgeno spindulių (aparato) padarytas nuotraukas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Manilos oro uosto muitinės vadovė Carmelita Talusan.

„Nesitikėjome, kad (vėžlių) bus net 1 530, – pridūrė ji. – Mūsų darbuotojai elgėsi atsargiai, kad jų nesužeistų, nes vėžliai buvo imobilizuoti lipnia juosta.“

Anot C. Talusan, incidentas šiuo metu tiriamas, o pareigūnai nustatė keleivio tapatybę: pagal Filipinų įstatymus, už neteisėtą prekybą laukiniais gyvūnais jam gali grėsti iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Konfiskuoti vėžliai juodojoje rinkoje galėjo būti parduoti už apytiksliai 4,5 mln. Filipinų pesų (per 76 tūkst. eurų), pranešė muitinės biuras.

Dalis aptiktų roplių buvo žvaigždiniai vėžliai, o šią rūšį Tarptautinės gamtos išsaugojimo sąjunga (IUCN) laiko „pažeidžiama“.

Sekmadienį konfiskuotus vėžlius veikiausiai buvo ketinama parduoti Filipinuose ar nugabenti kontrabanda į kitas šalis pateikiant suklastotus dokumentus.

„Tai buvo daroma verslo tiksliais. Tie vėžliai yra brangūs. Tai yra labai pelningas verslas. Esama pirkėjų ir kolekcionierių, kurie elgiasi su jais kaip su naminiais gyvūnais“, – AFP sakė aplinkos apsaugos sekretoriaus pavaduotojas Benny Antiporda.

„Mes plečiame savo kovą su nelegalia prekyba nykstančiomis rūšimis“, – pridūrė jis.

AFP/Scanpix nuotr.

Pasak B. Antipordos, Filipinai prašys Kinijos valdžios priimti atgal konfiskuotus vėžlius, kuriems Maniloje suteikiama pagalba karantino sąlygomis.

Tai toli gražu ne pirmas atvejis, kai Filipinų sostinės oro uoste aptinkami kontrabanda gabenami gyvūnai.

Praėjusį mėnesį iš Bankoko atskridusio keleivio bagaže buvo rasta daugiau kaip 50 iguanų, dalis jų buvo paslėptos vandens buteliuose ir kojinėse, sakė C. Talusan.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt