Pasaulyje

2019.03.04 09:45

Neapolyje sulaikytas 14 metų ieškotas mafiozas

Kai Neapolyje buvo suimtas vienas labiausiai Italijoje ieškomų mafiozų Marco Di Lauro, vieni buvę jo kaimynai tvirtina nieko įtartino nepastebėję ir neatpažinę policijos medžiojamo asmens. Kiti pripažįsta – „Omerta“ arba tylėjimo įstatymas tebegalioja.

Jo ieškojo 14 metų. Kai karabinieriai pabeldė į duris, 38-erių M. Di Lauro kukliame bute ramiai valgė makaronus. Jam leido persirengti, nusiprausti ir išsivedė. Bute rasta nedidelė pinigų suma. Suimamas nesipriešino, nes vargu ar tai būtų pavykę, kai operacijoje dalyvavo pusantro šimto pareigūnų.

„Jis neturėjo ginklo, nesipriešino, nes policijos persvara buvo tokia didelė, kad bet kokia reakcija būtų beprasmė“, – pasakoja Neapolio policijos viršininkas Antonio De Iesu.

Policiją stebina ne tik tai, kad suimtam mafiozui labiausiai rūpėjo ne jo paties, o dviejų jo kačių likimas. Kaip galėjo atsitikti, kad kaimynai neva nematė nuo 2006-ųjų aktyviai medžiojamo Marco Di Lauro, policija buvo paskelbusi tarptautinę jo paiešką.

M. Di Lauro kaltinamas dėl mažiausiai 4 žinomų žmogžudysčių, jis vienas iš buvusio Komoros klano, veikiančio vargingiausiuose Neapolio rajonuose, vadeivos Paolo Di Lauro sūnus. Kai jį suėmė, dešimtys žmonių šaukė policijai „Valio“ ir tvirtino, kad nieko įtartino nebuvo pastebėję, nors šalia gyveno žinomas nusikaltėlis.

„Žinojau tik jo vardą, nes apie jį rašė visi laikraščiai, kalbėjo per televiziją, nežinojau, kad jis čia gyvena“, – tikino vienas kaimynas.

„Žinoma, svarbu, kad jį suėmė, bet labai abejoju – Omerta tebegalioja.“

Pareigūnai sulaikė ir Marco Di Lauro merginą. Policija sako, „neįprastas aktyvumas“ padėjo susekti vieną iš keturių labiausiai ieškomų mafiozų, kuriam sykį buvo pavykę pabėgti. Surado net po 14-os metų.

Marco Di Lauro turėjo devynis brolius ir seserį, dabar visi kalėjimuose arba žuvę.