Pasaulyje

2019.03.03 15:33

Gdanske renkamas nužudyto mero įpėdinis

ELTA 2019.03.03 15:33

Praėjus pusantro mėnesio nuo Gdansko mero Pawelo Adamowicziaus nužudymo, miesto gyventojai sekmadienį renka naują merą. Remiantis apklausomis, aiškiai pirmauja nužudytojo populiaraus mero pavaduotoja, Gdansko vicemerė Aleksandra Dulkiewicz.

Oficialių mero rinkimų rezultatų laukiama pirmadienį.

Lenkiją sukrėtęs nusikaltimas, per kurį žuvo daugiau nei 20 metų miestui vadovavęs liberalių pažiūrų politikas, įžiebė politinius debatus dėl neapykantą kurstančios retorikos.

Kritikai teigia, kad iš dalies dėl smurto galima kaltinti nesibaigiančius aršius ginčus tarp opozicijos ir valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos (PiS). Dešiniųjų vyriausybei artimas Lenkijos nacionalinis transliuotojas TVP kaltinamas sukūręs prieš liberalųjį P. Adomowiczių nukreiptą atmosferą.

Gdansko mero rinkimuose Teisės ir teisingumo partija atsisakė iškelti savo kandidatą, nes A. Dulkiewicz esą ir taip užtikrintai laimės.

53 metų P. Adamowiczius buvo nepriklausomas politikas, 2015 m. palikęs partiją „Piliečių platforma“ (PO).

Labdaringo renginio metu sausio 13 d. jį scenoje užpuolė ir peiliu subadė jaunas vyras. Merui buvo sužalota širdis, diafragma ir pilvas, ir kitą dieną jis mirė ligoninėje.

Teisėsauga sulaikė 27 metų psichiškai nesveiką vyrą ir vis dar atlieka tyrimą. Manoma, kad užpuolimo motyvas – kerštas.