Pasaulyje

2019.03.02 15:53

Popiežius Argentinos karinės diktatūros metais išgelbėjo daugiau žmonių nei iki šiol buvo žinoma

ELTA 2019.03.02 15:53

Argentinos karinės diktatūros metais Jorgė Bergoglio – dabartinis popiežius Pranciškus – išgelbėjo daugiau žmonių nei iki šiol buvo žinoma. Tai rašoma naujoje knygoje.

Pasak katalikiškos spaudos, argentinietis autorius Aldas Duzdevichas savo knygoje „Išgelbėti Pranciškaus“ („Salvados por Francisco“) aprašo likimą 25 asmenų, kuriems dabartinis pontifikas išgelbėjo gyvybę. Knyga Romoje bus pristatyta ketvirtadienį.

Rašydamas knygą, autorius, be kita ko, analizavo iki šiol neskelbtus laiškus, buvusių seminaristų liudijimus ir kitą medžiagą. Visa tai parodo, kaip J. Bergoglio, tada būdamas jėzuitų provincijolas, slėpė skirtingų politinių ir ideologinių pažiūrų žmones arba padėjo jiems išvykti iš Argentinos, sakė A. Duzdevichas ispanų kalba rašančiam portalui „Religion Digital“. Autorius vadina save nepraktikuojančiu kataliku ir pabrėžia neturintis ryšių nei su bažnyčia, nei su popiežiumi.

Be kita ko, A. Duzdevichas cituoja argentiniečių kilmės italų žurnalistą Alfredą Somozą, kuriam J. Bergoglio padėjo pabėgti: „Nors jis nelaikė savęs didvyriu, jis kovojo su totalitarizmu taip, kaip galėjo, ir tai darydamas rizikavo savo gyvybe“. Pasak knygos autoriaus, jo tyrimas taip pat atskleidė kitokią tiesą apie abu chuntos pagrobtus jėzuitus Franzą Jalicsą ir Orlandą Yorio.

Pranciškui tapus popiežiumi, pasigirdo kaltinimų, kad J. Bergoglio, būdamas jėzuitų provincijolas, nepakankamai juos saugojo ir net išdavė juos chuntai. Tačiau su jų pagrobimu J. Bergoglio neturėjo nieko bendra, kalbėjo A. Duzdevichas. Priešingai, tyrimas, anot autoriaus parodė, jog jis desperatiškai siekė, kad jėzuitai būtų paleisti.