Pasaulyje

2019.03.02 14:44

Respublikonų forume kritikuojama idėja užtikrinti visiems sveikatos apsaugą

Šeštadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas turėtų pasakyti kalbą Amerikos konservatorių sąjungos suvažiavime. Tai – vienas pagrindinių konservatyvių pažiūrų respublikonų forumų.

Penktadienį čia pasisakė prezidento sūnus Donaldas Trumpas Jaunesnysis.  Jis reikalavo, kad būtų paviešinta prokuroro Roberto Mullero tyrimo medžiaga apie galimą prezidento suokalbį su Kremliumi.

D. Trumpo Jaunesniojo nuomone, didžiausi jo tėvo pasiekimai – Amerikos ambasados perkėlimas į Jeruzalę ir mokesčių reforma.

Konservatorių forume kalbėjęs viceprezidentas Mike`as Pence`as turbūt jau galvoja apie kitą respublikonų prezidentinę kampaniją, nes išvadino opozicinius demokratus socialistais.

Jis užsipuolė pagrindines demokratų programas – visiems prieinamą sveikatos apsaugą ir gamtosaugai skirtą naująją žaliąją sutartį.

„Būtent laisvė, o ne socializmas suteikė mums aukščiausią gyvenimo kokybę, švariausią aplinką Žemėje ir pagerino milijonų pasaulio žmonių sveikatą ir gerovę. Tai buvo laisvė. Sveikatos draudimas visiems iš tikrųjų reiškia, kad kokybiškos sveikatos priežiūros negaus niekas, o vienintelis tikrai žalias dalykas naujojoje „Žaliojoje sutartyje“ yra tai, kiek „žaliųjų“ ji kainuos mokesčių mokėtojams, kai šie žmonės priims tokį įstatymą“, – sakė jis.