Pasaulyje

2019.03.02 15:08

Johnsonas: naujas „Brexito“ referendumas išprovokuotų „britų pyktį“

BNS 2019.03.02 15:08

Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) šalininkas, buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas šeštadienį užsipuolė vis garsiau reiškiamus raginimus surengti antrą referendumą dėl „Brexito“ ir prognozavo, kad tai išprovokuotų daugelio britų pyktį.

Ministrės pirmininkės Theresos May priešininku tapęs B. Johnsonas per žiniasklaidos grupės „India Today“ konferenciją Naujajame Delyje paklaustas apie spaudimą surengti Britanijoje antrą referendumą dėl šalies narystės ES, atsakė: „Nemanau, kad tai įmanoma.“

„Galvoju, kad pyktis tarp gyventojų būtų labai didelis... Žmonės absoliučiai pakvaištų nuo minties, kad reikia vėl dėl to balsuoti“, – pareiškė jis.

Jis pripažino, kad 2016 metų referendumo kampanija „buvo labai pikta, labai skaldanti“, ir prognozavo, kad antro balsavimo rezultatai būtų tokie pat.

B. Johnsonas iš Th. May vyriausybės atsistatydino pernai, protestuodamas prieš jos pasiūlytą išstojimo susitarimą, pagal kurį Britanija pagal „apsidraudžiamąją priemonę“ laikinai liktų ES muitų sąjungoje, kol būtų išspręstos problemos dėl Airijos sienos.

Parlamentas vėliau atmetė Th. May suderėtą susitarimą ir Britaniją apėmė politinis sąmyšis prieš kovo 29 dieną numatytą išstojimą.