Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.02 09:11

ES pasirengusi duoti Londonui daugiau garantijų

ELTA 2019.03.02 09:11

Europos Sąjunga (ES) pasirengusi duoti daugiau garantijų, kad vadinamoji „apsidraudžiamoji priemonė“ (backstop) Airijos ir Šiaurės Airijos pasienyje galios tik laikinai. Tai pareiškė ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier`as.

„Mes žinome, kad Didžiojoje Britanijoje yra svarstymų, jog „apsidraudžiamoji priemonė“ gali visiems laikams susaistyti Didžiąją Britaniją su ES, – sakė M. Barnier`as interviu Vokietijos laikraščiui „Die Welt“. – Taip nėra. Ir mes pasiruošę duoti daugiau garantijų, patikinimų ir paaiškinimų, kad „apsidraudžiamoji priemonė“ yra tik laikina“. 

„Apsidraudžiamoji priemonė“, kuri turi užkirsti kelią fizinėms sienos atsiradimui tarp ES narės Airijos ir Didžiajai Britanijai priklausančios Šiaurės Airijos, yra pagrindinis ginčytinas punktas dabartinėje išstojimo sutartyje.

„Mes neatšaukime „apsidraudžiamosios priemonės“, – pridūrė M. Barnier`as. – Ta garantija. Mes nenorime ja pasinaudoti. (...) Tai tik blogiausio atvejo scenarijus“. Pasak derybininko, ES garantijos, kad „apsidraudžiamoji priemonė“ yra tik laikina, galėtų būti dalis politinės deklaracijos, kurioje pateikiami lūkesčiai dėl Didžiosios Britanijos santykių su ES po išstojimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi