Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.01 14:24

NATO ragina Rusiją laikytis balistinių raketų sutarties

ELTA 2019.03.01 14:24

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino Rusiją vėl laikytis Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) su JAV. „NATO nenori naujo Šaltojo karo, mes nenorime naujų ginklavimosi varžybų ir raginame Rusiją vėl laikytis INF sutarties“, – pareiškė J. Stoltenbergas penktadienį Bulgarijos sostinėje Sofijoje.

„Kartu mes turime būti pasirengę pasauliui be INF sutarties ir su daugiau Rusijos raketų“, – pripažino NATO vadovas po pokalbio su Bulgarijos premjeru Boiku Borissowu. J. Stoltenbergas įspėjo, kad naujosios Rusijos raketos gali būti apginkluotos branduoliniais užtaisais ir pasiekti Europos miestus.

JAV vasario pradžioje paskelbė, kad traukiasi iš INF sutarties. Vašingtonas šį žingsnį argumentavo tuo, kad Rusijos vidutinio nuotolio raketų sistema pažeidžia susitarimą.

„Nesaugiame pasaulyje mes turime investuoti į savo saugumą“, – priminė J. Stoltenbergas NATO šalių įsipareigojimą skirti gynybai 2 proc. savo BVP. Jis pagyrė Bulgariją, kad ji jau skiria gynybai daugiau lėšų ir nori pasiekti 2 proc. BVP tikslą.

„Bulgarija yra ne Rusijos Trojos arklys NATO, o viena drausmingiausių narių“, – patikino B. Borissowas, turėdamas omenyje Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo vizitą kitą savaitę.

J. Stoltenbergas Sofijoje dar susitiks su Bulgarijos prezidentu Rumenu Radewu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi