Pasaulyje

2019.03.01 11:33

Kinija ir Rusija blokavo JT Saugumo tarybos rezoliuciją dėl Venesuelos

Šiąnakt Jungtinių Tautų Saugumo taryboje JAV iniciatyva buvo surengtas balsavimas dėl padėties Venesuleoje. Amerikiečiai pasiūlė rezoliuciją reikalaujančią surengti demokratinius prezidento rinkimus šioje politinės ir ekonominės krizės draskomoje šalyje, bei užtikrinti humanitarinės pagalbos tiekimą.

Tokias Vašingtono pastangas dabar blokuoja prezidentą Nicolasą Madurą vis dar palaikanti Venesuelos kariuomenė. Per balsavimą Saugumo taryboje, Rusijos ir Kinijos ambasadoriai panaudojo veto teisę ir rezoliucija nebuvo priimta.

Rusija savo ruožtu bandė užtikrinti tarybos nares, kad naftos turtingoje šalyje, iš kurios nuo skurdo jau pabėgo pusketvirto milijono žmonių, viskas yra tvarkoje.

„Mūsų nuomone, amerikiečių pasiūlyme nėra jokio legalaus pagrindo panaudoti jėgą ar bandymų pažeisti Venesuelos suverenumą. Tai labiau atspindi tragišką dabartinę realybę šalyje ir mūsų ryžtą siekti politinio ir taikaus krizės sureguliavimo“, – sakė Prancūzijos ambasadorius Francoisas Dellatre.

„Manau, padėtis Venesueloje labai liūdna. Tai tas atvejis, kai vyriausybė skriaudžia savo žmones, neįleisdama humanitarinės pagalbos. Žmonės patys patraukė prie sienos, kad gautų nors šiek tiek humanitarinės paramos, bet juos blokavo kariuomenės daliniai. Manau, tai labai liūdna. Manau, Saugumo taryba visiškai teisi, kad pareiškė savo nuomonę šiuo klausimu“, – sakė Jungtinės Karalystės ambasadorė Karen Pierce.