Pasaulyje

2019.02.28 20:40

Britanijoje atsistatydino Londono sprendimais dėl „Brexito“ nepatenkintas ministras

BNS2019.02.28 20:40

Vienas Didžiosios Britanijos vyriausybės jaunesnysis ministras ketvirtadienį atsistatydino pareiškęs nesutinkantis su sprendimu leisti parlamentui atidėti JK išstojimą iš Europos Sąjungos vėlesniam laikui ir atmesti pasitraukimo be sutarties galimybę.

Buvusio žemės ūkio ministro George`o Eustice`o teigimu, Jungtinė Karalystė „negali išsiderėti sėkmingo „Brexito“, jei esame pasiruošę išeiti pro duris“.

Premjerė Theresa May šią savaitę pareiškė, kad įstatymų leidėjams dar kartą atmetus jos „skyrybų sutartį“, jie galės nuspręsti, ar siekti „Brexito“ atidėjimo.

Tokį žingsnį vyriausybės vadovė žengė nusileidusi didėjančiam parlamentarų spaudimui atsikratyti rizikos, kad Britanija galėtų išstoti nepasiekusi sutarties dėl būsimų santykių su bloku – nuogąstaujama, kad tokia baigtis lemtų didelį ekonomikos sutrikdymą.

Užkietėjęs „Brexito“ šalininkas G. Eustice`as savo atsistatydinimo rašte pabrėžė, kad šis sprendimas „nuves iki virtinės įvykių, po kurių ES diktuos bet kokio prašymo dėl atidėjimo sąlygas ir galutinai pažemins mūsų šalį“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt