Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.28 12:22

D. Trumpas pasėjo abejonių dėl JAV ir Kinijos prekybos ginčo sprendimo

ELTA 2019.02.28 12:22

Po žlugusio viršūnių susitikimo su Šiaurės Korėja JAV prezidentas Donaldas Trumpas neatmetė galimybės, kad žlugs ir derybos su Kinija dėl prekybos ginčo sureguliavimo, informuoja agentūra „Reuters“.

Jis paliks ir derybas su Kinija, jei šios neves į tikslą, pareiškė D. Trumpas ketvirtadienį Hanojuje. Čia jam prieš tai su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu nepavyko susitarti dėl bendros linijos branduolinio nusiginklavimo klausimu.

Prekybos ginčas tarp JAV ir Kinijos jau kelis mėnesius slegia pasaulio ekonomiką. Praėjusią savaitę abiejų šalių delegacijos susitiko tartis, kaip išspręsti konfliktą. D. Trumpas tada kalbėjo optimistiškai. Tačiau ketvirtadienį JAV prekybos įgaliotinis Robertas Lighthizeris pareiškė, kad nors pažangos ir pasiekta, tačiau dar per anksti prognozuoti derybų rezultatą. Tai turėjo įtakos akcijų rinkoms.

D. Trumpas jau ne kartą pabrėžė, kad pokalbiai gali žlugti, jei nebus pakankamai pažangos. Jis pradžioje buvo davęs terminą susitarti iki kovo 1-osios, tačiau jį pratęsė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi