Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.06 14:48

NATO vadovas: būtina investuoti į stiprią NATO ir ES partnerystę

ELTA 2013.09.06 14:48

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas mano, kad siekiant užtikrinti saugumą būtina investuoti ne tik į NATO, bet ir į stiprią NATO ir Europos Sąjungos (ES) partnerystę.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas mano, kad siekiant užtikrinti saugumą būtina investuoti ne tik į NATO, bet ir į stiprią NATO ir Europos Sąjungos (ES) partnerystę.

„Tikiu Europa ir NATO ir esu tikras, kad europiečiai neturėtų išlikti vien tik stebėtojais pasaulyje. Mes galime ir privalome būti aktyviais veikėjais pasaulyje“, – penktadienį teigė NATO vadovas Seime vykstančioje Tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje.

Pasak NATO generalinio sekretoriaus, per pastaruosius 4 metus dauguma Europos NATO sąjungininkių sumažino savo išlaidas gynybai, nors pasauliniai saugumo iššūkiai vis didėja dėl nestabilumo, platinamų ginklų, terorizmo, kibernetinių atakų ir kt.

„Norint šiuos iššūkius įveikti būtini minkštosios galios instrumentai, tačiau šią galią reikia paremti ir tinkamais kariniais pajėgumais“, – pažymėjo A. F. Rasmussenas.

Jo nuomone, jei Europa neinvestuos daugiau finansiškai ir politiškai į gynybą ir saugumą, tuomet ateityje nebus galima kalbėti apie jos įtaką pasaulyje.

Kaip tvirtino pranešėjas, NATO ir ES laikosi vienodų vertybių, atlieka tas pačias iššūkių analizes, abi organizacijos eina bendru keliu ir siekia to paties tikslo – Europos, kur piliečiai dalijasi atsakomybe už saugumą ir kuri išlieka gėrio pasaulyje jėga.

Aptardamas ES ir NATO bendradarbiavimo ateitį, NATO vadovas pažymėjo, kad einant šiuo keliu būtina užtikrinti, kad vieni kitiems netrukdytumėme įgyvendami panašius projektus.

A. F. Rasmusseno nuomone, bendradarbiavimas, o ne dubliavimas yra kelias į sėkmę.

Kalbėdamas apie situaciją Sirijoje, NATO vadovas pabrėžė, kad Aljanso sąjungininkai pasmerkė šį išpuolį pačiais griežčiausiais žodžiais ir mano, kad už tokį išpuolį turi būti atsakyta. Anot jo, situacija Sirijoje rodo, kad mes ir toliau susiduriame su saugumo iššūkiais, todėl itin svarbu, kad būtume pasirengę kartu juos įveikti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi