Pasaulyje

2019.02.28 11:15

JAV Atstovų Rūmai balsavo už ginklų įstatymo sugriežtinimą

ELTA 2019.02.28 11:15

JAV Atstovų Rūmai balsavo už ginklų įstatymo sugriežtinimą. Opozicijoje esančių demokratų kontroliuojami Kongreso rūmai pritarė įstatymo projektui, kuris numato kruopštų ginklą norinčių įsigyti asmenų patikrinimą. 

Iki šiol buvo tikrinamas tik pirkėjų teistumas tuo atveju, kai jie ginklus įsigydavo ginklų parduotuvėje. Tačiau tai negaliojo privačiai parduodant ginklus internetu ar ginklų mugėse.

Įstatymo projektas Atstovų Rūmuose priimtas 240 balsais už ir 190 prieš. Už tekstą balsavo ir dalis prezidento Donaldo Trumpo respublikonų. Vis dėlto mažai tikėtina, kad įstatymas daugumos sulauks ir respublikonų vyraujamame Senate.

JAV galioja švelnūs ginklų įstatymai, čia plačiai paplitęs smurtas naudojant šaunamuosius ginklus. 2017-aisiais nuo šūvių mirė beveik 40 000 asmenų, įskaitant savižudybes. Išpuoliai, kai sušaudoma daug žmonių, visad sukelia didelį siaubą.

Tačiau JAV konstitucijos priedas garantuoja teisę asmenims turėti šaunamąjį ginklą. Mėginimai sugriežtinti ginklų įstatymą iki šiol vis žlugdavo, be kita ko, dėl respublikonų ir įtakingų ginklų lobistų pasipriešinimo.