Pasaulyje

2019.02.28 10:31

Penktadienį Rio de Žaneire – įspūdingi sambos pasirodymai

Penktadienį Rio de Žaneire prasideda oficialioji Užgavėnių karnavalo dalis su sambos mokyklų pasirodymais garsiajame sambadrome. Šimtai darbininkų jau baigė puošti šią turbūt pačią svarbiausią areną.

Penktadienį ir šeštadienį sambadrome pasirodys A lygos sambos mokyklos, o sekmadienį ir pirmadienį šokius, platformas bei dainas parodys elitinės Rio sambos mokyklos.  

Garsiojo architekto Oscaro Niemeyerio kūrinys, kuriame telpa 90 tūkstančių žiūrovų, kiekvieno Užgavėnių karnavalo išvakarėse paremontuojamas, jo grindinys perdažomas pilka spalva, o kelių šimtų metrų ilgio kėdžių eilės sutvarkomos laukiant šių metų karnavalo žiūrovų. 

„Manau, kultūros prasme tai labai svarbu, Rio ir visos Brazilijos kultūrinės šaknys padarė man įspūdį. Buvome generalinėje repeticijoje, tai įspūdinga,“ – teigia turistas iš Čilės.

Kita vertus, Rio de Žaneiro valdžia, kuriai ir priklauso sambadromas, pastaraisias metais taip pakėlė bilietų į šį renginį kainas, kad eiliniams brazilams ir ne tokiems turtingiems turistams jie pasidarė sunkiai įkandami, todėl vis daugiau dėmesio skiriama nemokamiems Rio de Žaneiro kvartalų karnavalams ir įvairiems Užgavėnių pasirodymams gatvėse.

Plačiau apie tai – Sauliaus Masalskio reportaže.