Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.27 22:36

Per keturias dienas iš Venesuelos į Kolumbiją pabėgo daugiau kaip 400 kariškių

ELTA 2019.02.27 22:36

Per keturias dienas mažiausiai 411 Venesuelos kariškių kirto Kolumbijos sieną ir perėjo į opozicijos pusę. Tokius duomenis trečiadienį paskelbė tviteryje venesueliečių žurnalistas Gabrielis Bastidas, remdamasis Kolumbijos pareigūnais.

„Kolumbijos migracijos tarnyba praneša, kad jau 411 (Venesuelos) kariškių ir policininkų kirto sieną per keturias dienas, atsisakydami remti Nicolą Madurą“, – rašo G. Bastidas.

Vasario 23 d. Venesuelos opozicija mėgino įvežti į šalį iš Brazilijos ir Kolumbijos humanitarinę pagalbą, nors prezidentas Nicolas Maduras įsakė uždaryti sieną. Daugelyje pasienio rajonų kilo įnirtingi opozicijos šalininkų susirėmimai su nacionalinės gvardijos ir policijos pajėgomis. Keli žmonės žuvo, šimtai buvo sužeisti.

Sausio 23 d. Venesuelos opozicijos lyderis J. Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė Venesuelos laikinuoju prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Prezidentas N. Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido Venesuelos laikinuoju prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija. Daugelis ES narių palaiko Venesuelos parlamentą ir reiškia viltį, kad, siekiant sureguliuoti krizę, šalyje bus surengti rinkimai. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras, Sirija ir Turkija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi