Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.27 14:35

Minimos Rusijos opozicionieriaus B. Nemcovo nužudymo metinės

Prieš ketverius metus netoli Kremliaus nušautas vienas aršiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų Borisas Nemcovas. Šiandien minimos opozicionieriaus mirties metinės.

Į Lietuvą iš Rusijos pabėgę Nemcovo bendražygiai, Rusiją vadina Gulagu, o rusus – valdžios kaliniais ir ragina vakarus labiau spausti Kremliaus režimą.

Pasak jų, B. Nemcovas – vienas ryškiausių opozicijos ir pasipriešinimo Kremliui lyderių ir esą tokios pat stiprios alternatyvos dabar jam nėra. Dėl B. Nemcovo nužudymo nuteistas buvęs Čečėnijos saugumo pareigūnas ir dar keturi vyrai. Tačiau B. Nemcovo bendražygiai mano, kad tikrieji nužudymo organizatoriai iki šiol nenubausti.

„Šitas nužudymas rodo, kaip Rusijos valdžia mato Rusijos žmones. Čia ne tik Nemcovo nužudymas, o Rusijos demokratijos nužudymas. Jokio gero Rusijoje nematome. Kasdien vis nauji apribojimų įstatymai, areštai, nužudymai ir taip toliau. Mums reikia sulaukti naujo lyderio“, – sako rusų žurnalistas Jevgenijus Titovas.

„Rusija tapo Gulagu, o šalies piliečiai – kaliniais. Ir, galbūt, galima ką nors šiek tiek pakeisti, tačiau nelaukiu jokių didelių permainų, nes vieni bijo, kiti dėl kažkokių priežasčių nenori. Ir, esant Europoje, reikia klausti ne ką gali padaryti disidentai Rusijoje, o ką galime padaryti mes, gyvenantys Europoje“, – teigė B. Nemcovo bendražygis Michailas Maglovas.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi