Pasaulyje

2019.02.27 14:46

D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas: lyderiai paspaudė rankas ir nusišypsojo

BNS2019.02.27 14:46

Vietnamo sostinėje Hanojuje trečiadienį susitikę JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas rimtais veidais paspaudė vienas kitam rankas prie išrikiuotų abiejų šalių vėliavų ir pasisveikinę plačiai nusišypsojo.

Tokiu būdu jiedu viešbutyje „Sofitel Legend Metropole Hanoi“ pradėjo savo antrąjį susitikimą, turintį pratęsti pažangą, pasiektą per jųdviejų pirmąjį istorinį susitikimą, pernai birželį įvykusį Singapūre, Vašingtonui siekiant įtikinti Pchenjaną atsisakyti savo branduolinio arsenalo.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pareiškė esąs įsitikinęs, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu turės teigiamų rezultatų.

„Esu tikras, kad šį kartą bus pasiekta puikių rezultatų, kuriuos sveikins visi, – D. Trumpui pasakė Kim Jong Unas. – Labai pasistengsiu, kad taip įvyktų.“

Abu lyderiai susitiko viešbutyje „Sofitel Metropole“ Vietnamo sostinėje ir akis į akį kalbėjosi maždaug 20 minučių. Vėliau rengiama jų bendra vakarienė, kurioje dalyvaus tik artimiausi padėjėjai.

Pernykštis susitikimas Singapūre baigėsi tik miglotu pažadu siekti „Korėjos pusiasalio visiškos denuklearizacijos“, o šį kartą D. Trumpas savo oponentų yra spaudžiamas pasiekti kokių nors konkrečių rezultatų.

„Atvykome visą šį kelią į Hanojų susitikti vėl“, – sakė Kim Jong Unas.

„Kai apie tai galvoju, tai buvo periodas, kai mums reikėjo daugiau nei bet kada galvojimo, pastangų ir kantrybės“, – sakė jis, tikriausiai turėdamas omenyje aštuonis nuo pirmojo iki antrojo susitikimo praėjusius mėnesius.

„Maniau, kad pirmasis viršūnių susitikimas buvo didelė sėkmė, ir manau, kad šis susitikimas... bus toks pats ar net puikesnis už pirmąjį“, – sakė D. Trumpas. Pasak jo, jam garbė vėl susitikti su Kim Jong Unu.

JAV prezidentas akcentavo Šiaurės Korėjos „ekonominį potencialą“, ketindamas skatinti Kim Jong Uną atsisakyti branduolinių ginklų.

Anksčiau trečiadienį D. Trumpas per „Twitter“ paskelbė, kad kartu su Kim Jong Unu „labai uoliai dirbs, kad kažką pasiektų dėl denuklearizacijos ir tuomet padarytų Šiaurės Korėją ekonomikos jėgaine“.

Renginys Hanojuje bus labiau išplėtotas negu trumpas pirmasis susitikimas. 

Ketvirtadienį lyderiai vėl susitiks, bet jų darbotvarkė dar nebuvo paskelbta. Visa tai stiprina įspūdį, kad dėl daug ko bus nuspręsta paskutinę minutę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.