Pasaulyje

2019.02.27 12:05

Pakistanas nenori eiti karo su Indija link, sako kariškių atstovas

BNS 2019.02.27 12:05

Pakistanas „nenori eiti karo su Indija link“, trečiadienį pareiškė šios šalies kariškių atstovas, kuris kalbėjo kelios valandos po to, kai Islamabadas paskelbė savo oro erdvėje numušęs du Indijos karo lėktuvus.

Incidentas pakurstė nuogąstavimus, kad gali kilti visapusiškas šių branduolinį ginklą turinčių kaimyninių valstybių konfliktas.

„Mes nenorime eskalacijos, nenorime eiti karo link“, – spaudos konferencijoje Ravalpindžio mieste, kur įsikūrusi kariuomenės vadovybė, sakė generolas majoras Asifas Ghafooras. Jis ragino pradėti derybas su Indija.

Pasak A. Ghafooro, indų lėktuvai buvo numušti Pakistano lėktuvams anksčiau trečiadienį kirtus Kontrolės liniją – de facto sieną ginčijamame Kašmyre – ir įskridus į Indiją pademonstruoti karinės jėgos. Ten pakistaniečių lėktuvai smogė nekariniams taikiniams, įskaitant tiekimo sandėlius.

Vėliau du Indijos lėktuvai kirto Kontrolės liniją ir įskrido į Pakistano oro erdvę, sakė A. Ghafooras. 

„Mūsų lėktuvai buvo pasirengę ir mes juos abu numušėme“, – sakė jis.

Kariškis pridūrė, kad pakistaniečiai paėmė į nelaisvę tris indų lakūnus, nors vėlesniuose pranešimuose minimi du belaisviai.

„Visi trys kariškiai areštuoti. Vienas jų buvo sužeistas ir yra gydomas karinėje ligoninėje“, – nurodė jis.

Indija tai neigia ir sako, kad jokie jos pilotai ar lėktuvai nėra dingę.

Šaltiniai Indijoje patvirtino, kad Pakistano naikintuvai pažeidė Indijos oro erdvę Kašmyre, bet sakė, kad jie buvo priversti grįžti už Kontrolės linijos.

Šis incidentas yra naujausias iš pavojingos įvykių tarp abiejų šalių virtinės. Didelė įtampa tarp Indijos ir Pakistano tvyro nuo vasario 14-osios, kai per mirtininko išpuolį Indijos Kašmyre žuvo 40 karių.