Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.27 11:55

Atsakomasis smūgis – JAV įvykdė kibernetinę ataką prieš Rusijos „trolių fabriką“

LRT.lt 2019.02.27 11:55

JAV kariuomenė įvykdė kibernetinę ataką prieš Rusiją, kurios metu garsusis „trolių fabrikas“ Sankt Peterburge buvo visiškai atjungtas nuo interneto. Tai buvo perspėjimas Kremliui, kad kišimasis į JAV vidaus politiką ir rinkimus neliks be atsako, remdamasis patikimais šaltiniais rašo „The Washington Post“.

Interneto tyrimų agentūra (IRA), neoficialiai vadinama „trolių fabriku“, kuravo ne vieną dezinformacijos ir propagandos kampaniją visame pasaulyje. Jos darbuotojai valdo netikras ir automatizuotas (vad. botus) soc. tinklų paskyras, kurios platina melagingą informaciją ir vykdo kibernetines atakas.

Per pernai lapkritį vykusius JAV vidurio kadencijos Senato rinkimus, amerikiečiai įvykdė kibernetinę ataką prieš Kremliaus režimui pavaldžią įstaigą. „Jie iš esmės atjungė IRA nuo interneto, išjungė juos“, – „The Washington Post“ sakė anonimu norėjęs likti JAV pareigūnas.

Už šią operaciją buvo atsakingaa JAV Kibernetinių pajėgų vadovybė, kuri naudojosi Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) žvalgybine informacija. Puolamąsias JAV tarnybų galias sustiprino prezidentas Donaldas Trumpas, kuris davė leidimą vykdyti šią operaciją per JAV vidurio kadencijos rinkimus.

Neaišku, kaip tai paveiks „trolių fabriko“ darbą ateityje, tačiau analitikai abejoja, ar panašios atakos gali atgrasyti Kremlių nuo kišimosi į rinkimus. Tačiau, kaip pabrėžia JAV politikai, puolamųjų veiksmų tikslas yra sukelti sąmyšį, išmušti iš vėžių ir parodyti, kad JAV nestovi vietoje, bet prisitaiko prie naujų žaidimo taisyklių.

JAV žvalgybos agentūrų duomenimis, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai davė nurodymą vykdyti „įtakos“ kampaniją, kurios tikslas buvo pakirsti pasitikėjimą demokratiją per 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus, rašo „The Washington Post“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi