Pasaulyje

2019.02.27 11:00

Irano prezidentas netikėtai atmetė ministro J. Zarifo atsistatydinimą

ELTA 2019.02.27 11:00

Kaip skelbia oficiali vyriausybės svetainė, Irano prezidentas Hassanas Rouhani trečiadienį atmetė užsienio reikalų ministro Javado Zarifo atsistatydinimą.

„Manau, jog jūsų atsistatydinimas prieštarauja šalies interesams ir aš jo nepatvirtinsiu“, - rašė H. Rouhani laiške J. Zarifui. „Tave laikau, kaip sakė vadas, patikimu, drąsiu ir pamaldžiu žmogumi, kuris yra pasipriešinimo stipriam Amerikos spaudimui priešakyje“, - pridūrė H. Rouhani, turėdamas omenyje Irano aukščiausiąjį lyderį ajatolą Ali Khamenejų.

J. Zarifas apie savo atsistatydinimą netikėtai paskelbė pirmadienį instagrame, tariamai dėl to, jog nebuvo pakviestas į anksčiau tą dieną vykusį susitikimą su šalį lankančiu Sirijos prezidentu Basharu al-Assadu, pranešė Irano „Entekhab“ naujienų agentūra.

B. Assadas, kurį Iranas remia beveik aštuonerius metus trunkančiame pilietiniame kare, susitiko su A. Khamenejumi ir H. Rouhani, tačiau ne su J. Zarifu.

H. Rouhani gyrė J. Zarifo „nepaliaujamas pastangas“, prisiimant „didelę atsakomybę“, kuri siejama su užsienio reikalų ministro postu. Jis pabrėžė, kad J. Zarifas buvo Irano užsienio politikos vedlys.