Pasaulyje

2019.02.27 09:45

Suimtas dėl vaikų lytinio išnaudojimo kaltu pripažintas Australijos kardinolas G. Pellas

Suimtas dėl vaikų lytinio išnaudojimo kaltu pripažintas Australijos kardinolas ir buvęs popiežiaus patikėtinis George`as Pellas. Atitinkamą sprendimą trečiadienį priėmė Melburno teismas.

Pirmininkaujantis teisėjas Peteris Kiddas nesutiko, kad 77-erių dvasininkas dėl savo amžiaus ar sveikatos būklės liktų laisvėje. Prieš tai G. Pello advokatai atsiėmė prašymą, kad jų ginamasis už užstatą nebūtų sulaikytas.

Teismo posėdyje trečiadienį prokuroras Markas Gibsonas kaltino kardinolą nerodžius „gailesčio“. „Jis neprisiėmė atsakomybės už savo nusikaltimus“, – pabrėžė prokuroras.

Teisėjas P. Kiddas kaltino G. Pellą „beširdišku, begėdišku nusikaltimu“. Kardinolas esą pasinaudojo jam rodomu pasitikėjimu ir išnaudojo du „pažeidžiamus“ berniukus, kurie buvo patikėti bažnyčiai. Posėdžio pabaigoje G. Pellas buvo išvestas iš teismo salės.

G. Pellas pirmosios instancijos teisme buvo pripažintas kaltu dešimtajame dešimtmetyje, kai buvo Melburno katedros arkivyskupas, lytiškai išnaudojęs du berniukus. Jis esą katedros zakristijoje prieš juos apsinuogino, vieną jų privertė jį tenkinti oraliniu būdu ir nederamai lietė berniukus.

G. Pellas yra iki šiol aukščiausio rango Katalikų bažnyčios atstovas, pripažintas kaltu dėl pedofilijos. Bausmės dydis jam bus paskelbtas kovo 13-ąją. Prokuratūros duomenimis, dvasininkui gresia iki 50 metų kalėjimo. 

Kardinolas kaltinimus neigia.

Vatikanas tuo tarpu antradienio vakarą patvirtino, kad australas nebėra Vatikano iždininkas. „Galiu patvirtinti, kad kardinolas George`as Pellas nebėra Vatikano ekonomikos sekretoriato prefektas“, – tviteryje rašė Vatikano atstovas Alessandras Gisottis. Į šias pareigas G. Pellas buvo paskirtas 2014-aisiais, tačiau dėl kaltinimų jau kurį laiką jų nevykdė.

Plačiau žiūrėkite reportaže.