Pasaulyje

2019.02.26 17:31

Du Rusijos kibernetinio saugumo pareigūnai nuteisti už valstybės išdavystę

LRT.lt 2019.02.26 17:31

Teismas Rusijoje nuteisė du kibernetinio saugumo specialistus už valstybės išdavystę. Jie turės kalėti 22 ir 14 metų bei susimokėti tukstantines baudas už tai, kad perdavė duomenis JAV Federaliniam tyrimų biurui (FTB), praneša „Meduza“.

Karinis teismas Maskvoje antradienį kaltais pripažino buvusį Rusijos vidaus saugumo tarnybos (FSB) agentą Sergėjų Michailovą ir buvusį „Kaspersky Lab“ specialistą, turintį policijos majoro laipsnį, Ruslaną Stojanovą. Pirmajam vyrui paskirta 6 tūkst. JAV dolerių siekianti bauda ir kalėjime jis turės praleisti 22 metus, o antrasis – 14 metų bei susimokėti 2,2 tūkst. JAV dolerių siekiančią baudą.

Teismo posėdis, kuriame nuteistieji buvo kaltinti valstybės išdavyste, vyko už uždarų durų. Kibernetinio saugumo specialistams buvo pateikti kaltinimai perdavus konfidencialius duomenis FTB. Manoma, kad duomenys susiję su 2013 metais vykusiu tyrimu prieš Rusijos įmonės „Chronopay“ buvusį vadovą Pavelą Vrublevskį, praneša „Meduza“.

Anksčiau Rusijos žiniasklaida pranešė, jog, šaltinių duomenimis, nuteistieji už šių duomenų perdavimą gavo 10 mln. JAV dolerių.

Teisme abu vyrai teigė esantys nekalti.