Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.26 17:13

JAV Valstybės departamentas: Europa klausosi mūsų žinutės dėl „Huawei“

ELTA 2019.02.26 17:13

Europos šalių vyriausybės klausosi Jungtinių Valstijų žinutės dėl „Huawei“ keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui, teigia JAV valstybės sekretoriaus patarėjas kibernetinio saugumo ir tarptautinės komunikacijos klausimais Robertas L. Strayeris, praneša „Reuters“.

„Žmonės pradeda suprasti mūsų žinutės esmę dėl saugumo grėsmių, kurios kyla su iš Kinijos ateinančiomis technologijomis“, – sakė R. L. Strayeris.

„Žinome, kad pats „Huawei“ buvo dviveidiškas ir klastingas“, – žurnalistams Barselonoje pareiškė jis.

JAV valstybės sekretoriaus patarėjas kartu su Jungtinių Valstijų delegacija dalyvauja Mobiliojo pasaulio kongrese (MWC) Barselonoje, kurioje JAV pareigūnai siekia įkalbėti kitas pasaulio šalis atsisakyti „Huawei“ tiekiamos įrangos 5G mobiliojo ryšio tinklams.

Jungtinės Valstijos įspėja, kad naujos kartos 5G ryšio įranga, kuri yra labiau pažeidžiama nei senesnės ryšio technologijos, gali būti pasinaudota Pekino šnipinėjimo tikslais.

„Huawei“ yra didžiausias telekomunikacijų įrangos gamintojas pasaulyje, o įmonės įrangą naudoja daugelis Europos šalių. Pati bendrovė neigia bet kokius kaltinimus. Jungtinės Valstijos, kitaip nei sąjungininkai Europoje, naudojasi daugiausia Švedijos „Ericsson“ ir Suomijos „Nokia“ tiekiama telekomunikacijų įranga. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi