Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.26 15:20

Turkija: niekada neatsisakysime savo įsipareigojimų Rusijai dėl raketų sistemų S-400

ELTA 2019.02.26 15:20

Turkija neatsisakys savo įsipareigojimų Rusijai dėl zenitinių raketų sistemų S-400 „Triumf“ tiekimo, pareiškė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu, patvirtindamas NATO narės siekį įsigyti rusiškas raketų sistemas.

„Nėra jokio reikalo kalbėti apie S-400 įsigijimo sandorį – tai jau užbaigtas reikalas. Turkija niekada neatsisakys bet kokių įsipareigojimų. Mes neklausome to, ką apie tai mano kiti“, – televizijoje „CNN Turk“ sakė M. Cavusoglu.

Anksčiau Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas priminė, kad jo vadovaujama šalis „turi teisę naudoti įvairias priešlėktuvinės gynybos sistemas“, o kitos šalys esą neturi teisės Ankaros dėl to kritikuoti.

„Susitarėme su Rusija dėl S-400 pirkimo, negalime dabar to atšaukti. Tai jau padaryta“, – žurnalistams sakė R. T. Erdoganas. Pasak Turkijos lyderio, šalis tikisi jau šių metų liepą sulaukti rusiškų S-400 sistemų pristatymo.

Turkija ir Rusija dėl S-400 „Triumf“ pirkimo pradėjo derėtis 2016 m., o sandoris patvirtintas 2017-ųjų rugsėjo 12 d. Turkija taps pirmąja NATO valstybe nare, savo šalyje naudojančia rusiškas S-400 raketų sistemas. S-400 „Triumf“ sistemos, kaip ne kartą tikino ekspertai, yra nesuderinamos su dabartinėmis NATO priešraketinėmis sistemomis.

Anksčiau Jungtinių Valstijų atstovai tikino, kad S-400 sistemų įsigijimas privers Vašingtoną skelbti Turkijai sankcijas. Be to, sakė JAV valstybės sekretoriaus patarėjas Europos ir Eurazijos reikalams Wessas Mitchellas, Jungtinės Valstijos gali nutraukti sandorį su Turkija dėl naikintuvų F-35 įsigijimo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi