Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV smūgio Sirijai mastai paaiškės rugsėjo 11 d., B. Obama prašo Pentagono plėsti puolimą

15min.lt 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas, šiuo metu viešintis Sankt Peterburge ir dalyvaujantis G-20 susitikime, išsiuntė Pentagonui reikalavimą – išplėsti galimų taikinių Sirijoje sąrašą.

JAV prezidentas, šiuo metu viešintis Sankt Peterburge ir dalyvaujantis G-20 susitikime, išsiuntė Pentagonui reikalavimą – išplėsti galimų taikinių Sirijoje sąrašą.

„The New York Times“ rašo, kad B.Obama nori išplėsti 50 objektų sąrašą, kurį sudarė sąjungininkė Prancūzija dar iki praėjusio šeštadienio, kai JAV prezidentas kreipėsi į Kongresą su prašymu palaiminti puolimo planą.

B. Obamos administracija, iki šiol kalbėjusi apie smūgį strateginiams Basharo Assado režimo objektams iš Viduržemio jūros (sparnuotоmis raketomis „Tomahawk“), dabar jau prabilo ir apie bendrą JAV bei Prancūzijos aviacijos smūgį.

Taikiniais turėtų tapti ne tik cheminės ginkluotės sandėliai, bet ir Assado kariuomenės daliniai, karinės vadovybės štabas.

Jungtinio gynybos komiteto pirmininkas Martinas Dempsey pareiškė, kad tarp daugybės kitų bombardavimo taikinių yra ir įranga, kurią Sirija naudoja gindama savo cheminį ginklą – priešlėktuvinės gynybos sistemos, tolimojo nuotolio raketos.

Kongresas duos atsakymą rugsėjo 11 d.

Baracko Obamos reikalavimai plėsti puolimą Pentagoną pasiekė tuo metu, kai JAV Kongresas svarsto ginkluoto atsako Sirijai galimybę. Trečiadienį Senato nariai suderino rezoliucijos, kurioje kalbama apie smūgį Sirijai, tekstą.

Galutinį sprendimą senatoriai turėtų paskelbti rugsėjo 11 d. Šiuo metu Sirijos puolimo šalininkai laikosi nuostatos, kad Kongreso pritarimą pavyktų gauti tuo atveju, jei karinė intervencija būtų apribota (pvz., vyktų ne ilgiau nei 90 dienų). Tačiau tuo pat metu aukšti politikai nori išplėsti taikinių sąrašą, kad karinė operacija būtų efektyvesnė.

B. Obamos administracijos atstovas „The New York Times“ pranešė, kad prezidentas ruošiasi dar kartą viešai kreiptis į tautą (jis jau kreipėsi rugpjūčio 31 d.), jei tik Kongresas palaimins Sirijos puolimo planą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi