Pasaulyje

2019.02.26 14:59

Laukiama Th. May sprendimo dėl „Brexito“ – ar bus prašoma pratęsti derybas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.26 14:59

Jungtinė Karalystės premjerė Theresa May pažadėjo, kad parlamentarai galės dar kartą balsuoti dėl „Brexito“ susitarimo likimo. 

Jungtinės Karalystės spauda skelbė, kad premjerė nusileis spaudimui ir pažadės, jog „Brexito“ be sutarties nebus.

Th. May, pasak kelių dienraščių, gali pasiūlyti formaliai nustatyti, kad iš Europos Sąjungos šalis išstos tik kai patvirtins susitarimą.

Tai gali reikšti, jog „Brexito“ data – kovo 29 d. – bus atidėta. Europos vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas atidėjimą vakar vadino protinga išeitimi.

Th. May mėgina numalšinti gresiantį jos pačios kabineto narių maištą. Jie nori užkirsti kelią chaotiškam „Brexitui“ be susitarimo.

Tuo metu įtampą didina ir opoziciniai leiboristai – jie po ilgo svyravimo pažadėjo remti antrąjį referendumą, jeigu Th. May nesutiks palikti Jungtinės Karalystės Europos muitų sąjungoje. Tokį siūlymą galbūt paremtų ir dalis atskilusių konservatorių, nenorinčių nutraukti ryšių su bendrija.

„Man visiškai aišku, kad Atsotvų rūmuose nėra daugumos kuri patvirtintų susitarimą.  Mes susidursime su alternatyva – chaotiškas „Brexitas“ arba pratęsimas. Kuo mažiau laiko lieka iki kovo 29 d., tuo didesnė pratęsimo galimybė ir tai objektyvus faktas, tai ne mūsų norai, ar planai, bet objektyvus faktas.  Manau, kad tokioje padėtyje, kurioje atsidūrėme, pratęsimas būtų racionali išeitis, bet ministrė pirmininkė vis dar tiki, kad jai pavyks išvengti šio scenarijaus“, – sakė D. Tuskas.

Plačiau žiūrėkite reportaže.