Pasaulyje

2019.02.26 13:59

„Huawei“: JAV neturi jokių šnipinėjimo įrodymų

ELTA 2019.02.26 13:59

Jungtinės Valstijos neturi jokių įrodymų, kad naujo kartos 5G mobiliojo ryšio įranga gali būti naudojama kaip Kinijos šnipinėjimo įrankis, pareiškė „Huawei“ valdybos narys Guo Pingas.

Kalbėdamas Barselonoje, Mobiliojo pasaulio kongrese (MWC), kuris yra didžiausias telekomunikacijoms skirtas renginys pasaulyje, Guo Pingas dar kartą pakartojo, kad „Huawei“ įrangoje nėra „užpakalinių durų“, kuriomis pasinaudojęs Pekinas esą galėtų šnipinėti.

„JAV saugumo kaltinimai mūsų 5G įrangai nėra niekuo pagrįsti. Niekuo. Ironiška tai, kad Jungtinių Valstijų CLOUD įstatymas leidžia šalies įmonėms pasiekti duomenis kitose valstybėse“, – sakė „Huawei“ valdybos narys.

„Mes nedarome nieko blogo. Leiskite man tai aiškiai pasakyti: „Huawei“ niekada nenaudojo ir nenaudos jokių „užpakalinių durų“, mes to niekada neleisime daryti su mūsų įranga. Į šią atsakomybę žiūrime labai rimtai“, – teigė jis.

Ryšio operatoriai siekia kuo greičiau įdiegti naujas mobiliojo ryšio technologijas, tačiau čia kilo dilema – naudotis pažangesnėmis, tačiau potencialiai nesaugiomis „Huawei“ technologijomis ar mažiau pažangia „Nokia“ ir „Ericsson“ įranga. Pačios „Huawei“ teigimu, kitų įmonių technologijų pažangumas atsilieka maždaug metais.

„Huawei“ yra pasaulio 5G mobiliojo ryšio lyderė, bet mes suprantame, kad inovacijos be saugumo yra nieko vertos“, – sakė Guo Pingas, pabrėždamas, kad 5G saugumo standartai turi būti nustatyti techninių ekspertų.

Antrojo pasaulyje pagal dydį mobiliojo ryšio operatoriaus „Vodafone“ vadovas N. Readas pirmadienį žurnalistams Barselonoje tikino, kad telekomunikacijų įrangos tiekėjų skaičiaus sumažinimas nuo trijų iki dviejų pakenktų tiek sektoriui, tiek ir ekonominiam augimui. Šiuo metu telekomunikacijų įrangą pasaulyje tiekia „Huawei“, „Nokia“ ir „Ericsson“.

„Turime atlikti faktais paremtą grėsmių įvertinimą“, – sakė N. Readas.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.