Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.25 18:02

Baltarusių prokurorai reikalauja didelės baudos nepriklausomo naujienų portalo redaktorei

BNS 2019.02.25 18:02

Baltarusijos prokurorai pirmadienį pareikalavo, kad didžiausio šalyje nepriklausomo naujienų portalo vyriausioji redaktorė sumokėtų didelę baudą baudžiamojoje byloje.

Sumokėjusi baudą Marina Zolotova galbūt galėtų išvengti kalėjimo. Tinklalapio tut.by vyriausioji redaktorė yra teisiama dėl „neteisėto naudojimosi“ valstybinės naujienų agentūros medžiaga.

Žmogaus teisių organizacijos šią bylą laiko Minsko spaudimo žiniasklaidos laisvei dalimi. 

Jeigu žurnalistės kaltė būtų įrodyta, jai grėstų penkerių metų laisvės atėmimo bausmė ir galbūt draudimas užimti vadovaujančias pareigas.

Tačiau prokurorė Julija Charčeikina pirmadienį pareikalavo, kad 41 metų M. Zolotova sumokėtų 25,5 tūkst. Baltarusijos rublių (10,5 tūkst. eurų) baudą.

Teisėjai šioje posovietinėje šalyje beveik visada palaiko prokurorų reikalavimus.

M. Zolotova buvo suimta rugpjūtį kartu su dar beveik 20-čia žurnalistų, dėl įtariamo „neteisėto naudojimosi“ naujienų agentūros „BeltTA“ medžiaga.

Žurnalistai, dirbantys tut.by ir kituose leidiniuose, buvo paleisti, bet teismas skyrė jiems baudas ir nurodė sumokėti kompensacijas šiai naujienų agentūrai.

Tačiau M. Zolotova vėliau buvo apkaltinta „pareigūno neveikimu“, arba aplaidumu, nes esą nesugebėjo kontroliuoti pavaldinių, kai šie neteisėtai naudojosi „BelTA“ medžiaga.

M. Zolotova buvo kaltinama tuo, kad nesudarė oficialaus susitarimo su „BelTA“, bet kaltinimus atmetė.

„Neįmanoma priversti ką nors pasirašyti susitarimą“, – teisme pareiškė M. Zolotova, kuri tvirtino, kad šie kaltinimai „yra nelogiški“.

„Be to, pagal mano darbo aprašą, aš neturiu pasirašinėti jokių susitarimų“, – pridūrė ji.

Kaltinimai buvo iškelti nepaisant fakto, kad BelTA leidžia laisvai peržiūrėti savo straipsnius 15 minučių vėliau negu jie tampa prieinami prenumeratoriams.

Portalas tut.by sakė, jog tai pirmas kartas per dabartinę Baltarusijos istoriją, kai kurios nors žiniasklaidos priemonės vyriausiasis redaktorius teisiamas už savo „profesinį darbą“.

Posovietinė Baltarusija, kurią nuo 1994 geležiniu kumščiu valdo prezidentas Aleksandras Lukašenka, pernai sudarytame organizacijos „Reporteriai be sienų“ (RSF) spaudos laisvės reitinge užima 155 vietą iš 180.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi