Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.25 14:08

JT vadovas paskelbė pasaulinę kampaniją prieš neapykantos kurstymą

BNS 2019.02.25 14:08

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį paskelbė naują pasaulinę kovos su neapykantos kurstymu strategiją, nes ši rykštė vis labiau „nuodija“ debatus dėl esminių iššūkių, tokių kaip imigracija.

A. Guterreso inicijuojamai kampanijai vadovaus jo specialusis patarėjas genocido prevencijos klausimams Adama Diengas, dirbantis JT Žmogaus teisių taryboje (UNHRC).

„Neapykanta persikelia į pagrindinį srautą – tiek liberaliosiose demokratijose, tiek autoritarinėse sistemose“, – per UNHRC 40-osios sesijos atidarymą sakė JT vadovas.

„Kai kurios didžiosios politinės partijos ir lyderiai iškerpa ir įklijuoja paribio idėjas į savo pačių propagandą ir rinkimų kampanijas“, – pridūrė A. Guterresas.

Vyriausybės visame pasaulyje su nerimu stebėjo, kaip rasistinis ir kitokios neapykantos kalbos aštrina politinę atmosferą.

Prancūzija ir Vokietija pastarosiomis savaitėmis reiškė ypatingą susirūpinimą dėl atgyjančio antisemitizmo.

A. Guterresas pažėrė priekaištų didelei kampanijai, anot jo, nukreiptai prieš Jungtinių Tautų pasaulinį susitarimą dėl migracijos – teisiškai neprivalomą dokumentą, kuriuo siekta apibrėžti geriausią praktiką pabėgėlių ir migrantų srautams valdyti.

„Pavyzdžiui, stebėjome, kaip debatai apie žmonių judėjimą buvo apnuodyti melagingais naratyvais, siejančiais pabėgėlius ir migrantus su terorizmu, taip pat suverčiančiais jiems kaltę dėl daugelio visuomenės negerovių“, – pabrėžė A. Guterresas.

Jis pasmerkė „užmaskuotą kampaniją, kuria siekiama Pasaulinį migracijos susitarimą nuskandinti melo apie šios sutarties pobūdį ir aprėptį tvane“, – sakė jis.

JT vadovas pridūrė, kad ši kampanija galiausiai „žlugo“.

Vis dėlto dėl šios sutarties gruodį balsuojant JT Generalinei Asamblėjai 17 šalių susilaikė arba atmetė šį paktą. Be to, nesutarimai dėl šio dokumento daug kur, ypač Europoje, kurstė aštrius politinius debatus.

A. Guterresas sakė, kad A. Diengas, senegalietis teisininkas ir JT diplomatijos veteranas, „apibrėš sistemos masto strategiją ir pakeiks pasaulinį veiksmų planą“ kovai su neapykantos skleidimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi