Pasaulyje

2019.02.25 11:31

Britų žvalgybos vadas įspėja dėl Kinijos bendrovių keliamos grėsmės

ELTA 2019.02.25 11:31

Jungtinės Karalystės Vyriausybės komunikacijų štabo (GCHQ) vadovas Jeremy'is Flemingas perspėja dėl pavojų, kuriuos kelia Kinijos technologijų bendrovės, įsitraukusios į šalies telekomunikacijų tinklus.

„Turime suprasti ir galimybes, ir pavojus, kuriuos kelia Kinijos technologijos“, – Singapūro valdžios, kariuomenės ir verslo atstovams kalbėjo retai viešumoje pasirodantis J. Flemingas.

„Supraskite pasaulinę tiekimo grandinių ir paslaugų teikimo esmę, kuri nepriklauso nuo tiekėjo šalies. Susidarykite aiškią nuomonę apie tai, kokią potekstę turi Kinijos technologinių įsigijimų strategija Vakaruose“, – sakė GCHQ vadovas.

J. Flemingas dar kartą patvirtino, kad Jungtinėje Karalystėje kol kas nėra priimta jokių sprendimų dėl Kinijos telekomunikacijų milžino „Huawei“ įsitraukimo į šalies 5G mobiliojo ryšio tinklų diegimą. Pasak jo, vyriausybė kovą arba balandį nuspręs, ar JK gali naudoti „Huawei“ įrangą 5G tinkluose.

„GCHQ yra pačiame vertinimų centre ir jau atliekame tam tikrus veiksmus valdydami „Huawei“ veiklą dabartiniuose tinkluose“, – teigė J. Flemingas.

Ketvirtadienį Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo įspėjo, kad dėl saugumo sumetimų JAV negalės bendradarbiauti ar dalintis informacija su šalimis, kurios naudoja „Huawei“ sistemas. Interviu „Fox Business“ M. Pompeo pareiškė, kad valstybės Europoje ir visame pasaulyje turi suprasti pavojų, kurį kelia „Huawei“ telekomunikacijų įranga.

Praėjusį pirmadienį „Huawei“ įkūrėjas Ren Zhengfei'us BBC tikino, kad „Huawei“ nestabdys investicijų Jungtinėje Karalystėje.

„Vis dar pasitikime JK ir tikimės, kad JK mumis pasitikės dar labiau“, – sakė Ren Zhengfei'us.