Pasaulyje

2019.02.25 11:12

Žiniasklaida: ES svarsto atidėti „Brexitą“ dvejiems metams

ELTA2019.02.25 11:12

Europos Sąjunga svarsto atidėti „Brexitą“ dvejiems metams. Apie tai rašo britų dienraštis „The Guardian“, remdamasis ES diplomatais. Iš tikrųjų skyrybų data yra kovo 29-oji.

Briuselis, šaltinių informacija, vertina, ar vietoj 21 mėnesio pereinamojo laikotarpio įmanomas „Brexito“ atidėjimas iki 2021-ųjų. Už tokią idėją esą yra ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas bei Europos Komisijos generalinis sekretorius Martinas Selmayras.

ES diplomatai praėjusiomis savaitėmis vis tikino, kad pritartų išstojimo atidėjimui, jei Didžioji Britanija to paprašytų ir jei šalis būtų pasiruošusi keisti „Brexito“ planus. Be tokio prašymo ES esą nieko negalėtų padaryti.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May paskelbė, kad parlamentas vėliausiai iki kovo 12 dienos balsuos dėl prieštaringai vertinamo jos „Brexito“ plano. Pradžioje planuota, kad dėl dalies sutarties bus balsuojama šį trečiadienį.

Trys aukšti britų kabineto nariai jau šeštadienį pareikalavo atidėti „Brexitą“, jei T. May ateinančiomis dienomis parlamente nesulauks pritarimo išstojimo iš ES sutarčiai. Kitą savaitę nepasiekus persilaužimo, taps aišku, kad dauguma deputatų yra už „Brexito“ atidėjimą, o ne kietą „Brexitą“ kovo 29 dieną, laikraštyje „Daily Mail“ rašė ekonomikos sekretorius Gregas Clarkas, darbo reikalų sekretorė Amber Rudd bei teisingumo sekretorius Davidas Gauke'as.