Pasaulyje

2019.02.25 17:15

D. Trumpas prekybos ginče su Kinija atidėjo terminą, iki kurio reikėjo susitarti

ELTA 2019.02.25 17:15

JAV prezidentas Donaldas Trumpas prekybos ginče su Kinija pratęsė kovo 1-osios terminą, iki kurio šalys turėjo susitarti dėl prekybos sąlygų. D. Trumpas sekmadienį tviteryje kalbėjo apie „reikšmingą pažangą“ derybose su Pekinu, be kita ko, apsaugant intelektinę nuosavybę, perduodant technologijas, valiutos ir žemės ūkio produktų klausimais.

Dėl „labai produktyvių pokalbių“ jis atidedąs terminą, kuriam pasibaigus būtų drastiškai didinami muitai kiniškoms prekėms, jei nepavyktų pasiekti susitarimo. 

Naujos datos prezidentas kol kas neįvardijo.

Ligšiolinis terminas būtų pasibaigęs ateinantį penktadienį. Prezidentas grasino smarkiai padidinti muitus kiniškoms prekėms, jei iki tada nebūtų susitarta. Muitai 200 mlrd. dolerių (175 mlrd. eurų) vertės prekėms tada didėtų nuo dabar 10 iki 25 proc. Tačiau praėjusiomis dienomis D. Trumpas ne kartą užsiminė, kad terminą atidės.

JAV ir Kinijos ginčas dėl prekybos tęsiasi jau metus laiko. Tai visame pasaulyje kursto ekonomikos nuosmukio baimę. D. Trumpui JAV prekybos su Kinija deficitas yra krislas akyje. Jis kaltina Pekiną nesąžiningomis praktikomis, įskaitant intelektinės nuosavybės vagystę.