Pasaulyje

2019.02.24 23:43

Th. May: parlamentas dėl „Brexito“ balsuos iki kovo 12-osios

BNS 2019.02.24 23:43

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį pareiškė, kad šalies parlamentui šią savaitę nebus suteikta galimybė dar kartą balsuoti dėl jos pasiekto „Brexito“ susitarimo, tačiau tokią galimybę ji žada suteikti iki kovo 12 d.

„Balsavimo parlamente šią savaitę nerengsime. Tačiau užtikrinsime, kad tai įvyktų iki kovo 12 d.“, – britų žiniasklaida sakė vyriausybės vadovė, vykstanti į Europos ir arabų šalių lyderių susitikimą Egipte.

Britų parlamentarams praėjusį mėnesį atmetus jo susitarimą, Th. May siekia rasti būdų spręsti parlamento nariams nerimą keliančius klausimus, susijusius su prieštaringiausiai vertinamu susitarimo elementu, vadinamuoju Airijos apsidraudžiamuoju mechanizmu, kuriuo siekiama išvengti realios sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos.

Th. May ketina susitikti su kitų ES šalių lyderiais Šarm aš-Šeiche vyksiančio viršūnių susitikimo kuluaruose, o antradienį jos komanda vyks į Briuselį.

Anksčiau Th. May yra sakiusi, kad jeigu šią savaitę negalės Bendruomenių Rūmams pateikti pakoreguoto susitarimo, ji leisianti parlamento nariams trečiadienį surengti jų pačių idėjų, kaip reikalai turėtų judėti į priekį, debatus.

Trys jos kabineto nariai šeštadienį perspėjo, kad jeigu šią savaitę nebus proveržio „Brexito“ derybose, tuomet parlamentas balsuos dėl Brexit atidėjimo, o ne rizikuos išstoti iš ES be jokio susitarimo.

„Dar turime galimybių išstoti iš Europos Sąjungos kovo 29 d. su susitarimu“, – sekmadienį pareiškė Th. May. Jos teigimu „Brexito“ atidėjimas „neišspręs problemos. Visuomet ateis tas metas, kai mes turėsime priimti sprendimą ir priimti susitarimą, dėl kurio yra suderėta, ar ne“.