Pasaulyje

2019.02.24 23:04

D. Tuskas: ES ir arabų šalys turi bendrų problemų ir interesų

BNS 2019.02.24 23:04

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, jog Europos valstybės turi bendrų interesų su arabų pasauliu, kuriuos įgyvendinant geriau būtų apsieiti be „pasaulinio galiūnų“.

„Suprantu, kad tarp mūsų yra skirtumų. Mes čia ne dėl to, kad apsimestume, kad sutinkame su viskuo. Mes susiduriame su bendromis problemomis ir dalijamės bendrais interesais. Šiandien esame čia tam, kad sustiprintume bendradarbiavimą mūsų žmonių labui. Turėtume tai daryti kartu ir nepalikti tai pasaulinio galiūnams, esantiems toli nuo mūsų regiono“, – pabrėžė D. Tuskas, Egipto Šarm el Šeicho kurorte sekmadienį sakydamas dvi dienas truksiančio Europos Sąjungos ir Arabų valstybių lygos (LAS) susitikimo įžanginę kalbą.

„Mūsų artumas ir tarpusavio priklausomybė reikalauja, kad mes bendrai spręstume bendras problemas, panaudotume realiąsias geografines, istorines ir bendrų interesų galimybes. Tai – objektyvios priežastys, kodėl turėtume būti artimesni“, – sakė Europos Vadovų Tarybos vadovas, kurio kalbos tekstas buvo išplatintas Briuselyje.

Pasak jo, ES ir arabų pasaulio kaimynystė – „yra kažkas realaus, o tai reiškia, kad suartėjimas – tai nėra pasirinkimas, o būtinybė, nors ir suprantame tarp mūsų egzistuojančius skirtumus“.

„Kaimynų santykiai gali būti dvejopi – bendradarbiavimas ar konfliktas. Mes renkamės bendradarbiavimą“, – sakė D. Tuskas.

Pasak jo, laikotarpiu, kuriam būdingas įtampos augimas bei įvykių nenuspėjamumas, ES ir arabų šalys privalo bendradarbiauti, atsižvelgdamos į jų bendruosius interesus ir bendras problemas, „sukurti tinkamas sąlygas ilgalaikiam stabilumui, kuris yra vienintelis būdas užtikrinti mūsų piliečiams taiką ir gerovę, kurios jie nusipelno“.

„Privalome pademonstruoti, kad mūsų bendradarbiavimas yra visapusiškas, stiprus ir turi konkretų poveikį kasdieniam gyvenimui. Galime tai padaryti daugelyje sričių – nuo švietimo finansavimo iki nedarbo mažinimo, investicijų rėmimo ir prekybos plėtros skatinimo“, – sakė D. Tuskas.