Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.24 13:56

Popiežius pažadėjo, kad vaikų lytinio išnaudojimo atvejai daugiau nebus slepiami

ELTA 2019.02.24 13:56

Sekmadienį Vatikane baigiantis konferencijai dėl vaikų seksualinio išnaudojimo Katalikų bažnyčioje, popiežius Pranciškus pažadėjo, kad nuo šiol nebus slepiami kunigų pedofilijos atvejai, kaip kad „buvo įprasta anksčiau“. Ilgai laukta pontifiko kalba nuvylė, nes nebuvo užsiimta apie konkrečias kovos priemones. 

„Daugiau neturi būti užglaistomas joks lytinio išnaudojimo atvejis, kaip kad buvo įprasta anksčiau. Neturi būti žiūrima ir pro pirštus, nes toks slėpimas padeda plisti blogiui ir tik dar labiau gilina skandalą“, – po keturias dienas trukusios vyskupų konferencijos sakė popiežius. 

Kalbėdamas beveik dviem šimtams Vatikane susirinkusių vyskupų iš viso pasaulio ir kitų aukšto rango asmenų, jis dar sykį patikino, kad „jeigu Bažnyčioje iškils nors vienas seksualinio išnaudojimo atvejis, kuris pats savaime būtų tikra baisybė – jis bus sprendžiamas labai rimtai“. 

Ketvirtadienį, prasidėjus renginiui, popiežius Pranciškus pristatė 21-o punkto reformą, kuria siekiama kovoti su kunigų pedofilija. Tačiau savo kalboje sekmadienį Katalikų bažnyčios vadovas nepaminėjo jokių konkrečių įsipareigojimų. Viso labo buvo pažadėta sugriežtinti Vatikano įstatymus prieš vaikų pornografijos platinimą internete. 

Bažnyčių vadovai daugybę kartų sulaukė kritikos dėl to, kaip jie tvarkosi su šia krize. Teigiama, kad seksualine prievarta kaltinamus kunigus vadovai perkelia iš vienos parapijos į kitą, užuot įskundžiant juos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi