Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

EP Užsienio reikalų komiteto pirmininkas: Parlamentas nėra priėmęs sprendimo dėl Sirijos

ELTA 2015.09.08 13:45

Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas teigė, kad EP nėra priėmęs bendro sprendimo dėl tolesnių veiksmų Sirijoje.

Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas teigė, kad EP nėra priėmęs bendro sprendimo dėl tolesnių veiksmų Sirijoje.

Ketvirtadienį po Tarpparlamentinės saugumo ir gynybos politikos konferencijos europarlamentaras teigė, kad Užsienio reikalų komitetas dar diskutuos su Europos Sąjungos (ES) vyriausiąja įgaliotine užsienio ir saugumo politikai Europos Komisijos vicepirmininke Catherine Ashton ir tik tada priims formalų sprendimą.

„Su ponia Ashton diskutuosime kitą savaitę plenariniame posėdyje ir parengsime rezoliuciją. Mūsų pozicija yra tokia, kad yra nepriimtina naudoti masinio naikinimo ir cheminius ginklus. Raginsime Rusiją ir Kiniją konstruktyviau pažvelgti į tai Jungtinėse Tautose“, – kalbėjo E. Brokas.

Pasak europarlamentaro, būtina padaryti Jungtinių Tautų veikimo mechanizmą konstruktyvesnį. Anot jo, šiuo metu negalima nieko padaryti tokiais atvejais, kai viena ar kita šalis vetuoja tam tikrą sprendimą.

„Mes negalime sustabdyti tam tikrų sprendimų, kai jie yra vetuojami tam tikros vienos ar kitos šalies. Tai yra sudėtinga problema. Mūsų pareiga to išvengti“, – sakė jis.

E. Brokas taip pat pažymėjo, kad laiku atkreipus dėmesį į konfliktą Sirijoje, skaudžių pasekmių galbūt buvo galima išvengti.

„Turime pripažinti, kad kaip pasaulio bendruomenė nesugebėjome išvengti šios situacijos“, – apgailestavo jis.

Jis vylėsi, kad „Didžiojo dvidešimtuko“ valstybių vadovų susitikime Sankt Peterburge, kuris vyksta ketvirtadienį ir penktadienį, bus priimtas bendras sprendimas dėl veiksmų Sirijoje.

„O čia, Vilniuje, užsienio reikalų ministrai pasieks bendrą sprendimą kartu su Johnu Kerry. Mes turime pareikšti aiškią poziciją, kad negalime tokiu atveju tylėti. Tokie dalykai yra nepriimtini. EP turi labiau paspausti, kad būtų priimti tam tikri sprendimai“, – teigė E. Brokas.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs Seimo Užsienio komiteto pirmininkas Benediktas Juodka papildė europarlamentarą, sakydamas, kad nei Europos Komisija (EK), nei JAV prezidentas Barackas Obama dar nėra priėmę galutinės išvados dėl Sirijos.

Kaip ELTA jau skelbė, JAV Senato Užsienio reikalų komitetas trečiadienį nežymia balsų persvara pritarė ribotai karinei intervencijai į Siriją.

10 balsų „už“, 7 „prieš“ ir vienam nariui susilaikius, komitetas parėmė atitinkamą Baltųjų rūmų rezoliuciją. Dėl jos dar turės balsuoti visas Senatas ir Atstovų rūmai.

Rezoliucijos projektas numato karinę operaciją, kuri truktų ne ilgiau kaip 90 dienų, joje sausumos daliniai nedalyvautų. JAV prezidentas B. Obama ne kartą pabrėžė, kad nė vieno kario koja neturėtų paliesti Sirijos žemės. Prezidentas prieš intervenciją siekia Kongreso pritarimo.        

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi