Pasaulyje

2019.02.24 11:34

Kim Jong Unas vyksta susitikti su D. Trumpu: kelionė gali būti išties epinė

BNS2019.02.24 11:34

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas išvyko iš Pchenjano ir savo šarvuotu traukiniu vyksta į antrąjį susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kuris įvyks Vietname, sekmadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA.

„Partijos aukšto rango pareigūnai, vyriausybė ir ginkluotųjų pajėgų organai nuoširdžiai palinkėjo Kim Jong Unui didelės sėkmės ... ir saugaus sugrįžimo“, – pažymėjo agentūra.

Tuo tarpu Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ ir specializuotas amerikiečių naujienų portalas apie Šiaurės Korėją „NK News“ praneša, kad Kim Jong Uno šarvuotas traukinys šeštadienio vakarą atvyko į Kiniją. Jų duomenimis, traukinys į pasienyje esantį Dandongo miestą atvyko po 21 val. vietos laiku (15 val. Lietuvos laiku).

Šiaurės Korėjos lyderį lydi jo dešinioji ranka ir aukšto rango generolas Kim Yong Cholis, kuris praėjusį mėnesį susitiko su D. Trumpu Baltuosiuose rūmuose, taip pat dar keli aukštus postus užimantys asmenys.

Traukinys į Kiniją atvyko praėjusius kelioms dienoms, per kurias buvo daug spėliota apie Kim Jong Uno kelionės planus, laikomus paslaptyje. Tuo tarpu jo komanda jau susirinko Hanojuje, kad pasirengtų deryboms, kurios numatytos ateinantį trečiadienį ir ketvirtadienį.

Prieš traukinio atvykimą Kinijos mieste buvo imtasi ypatingų saugumo priemonių: vietos upės pakrantėje policija juostomis ir metaliniais barjerais atitvėrė maždaug 100 metrų nuo tilto teritoriją. Iš teritorijos buvo išvesdintas naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Viešbutyje, kurio langai išeina į geležinkelio tiltą, vedantį į Šiaurės Korėją, svečių penktadienį buvo staiga paprašyti išvykti. Jiems buvo nurodyta, kad šeštadienį viešbutyje vyksta nenumatytas remontas.

„Traukinys yra ilgas ir tiltą pervažiavo lėčiau nei turistinis traukinys, todėl tai tikrai jis. Čia yra labai daug policijos“, – portalui „NK News“ sakė vienas neįvardytas šaltinis.

Epinė kelionė?

Traukinio langai buvo užtamsinti, sakė minėtas šaltinis, ir buvo įjungti tik jo priekiniai žibintai.

Kim Jong Unas jau yra vykęs į Pekiną šarvuotu traukiniu ir, jeigu jis važiuoja šiuo traukiniu, jis gali sustoti Kinijos sostinėje. Taigi Šiaurės Korėjos lyderio kelionė į Vietnamą gali būti išties epinė, nes prieš antrąjį susitikimą su JAV prezidentu jis dar susitiktų su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.

Arba su Kinijos vadovu jis galėtų susitikti jau po susitikimo su D. Trumpu. Tuomet jis didžiausios savo šalies sąjungininkės vadovui galėtų papasakoti, kaip vyko diskusijos su JAV valstybės vadovu.

Kaip žinoma, D. Trumpas ir Kim Jong Unas pirmą kartą susitiko Singapūre pernai birželį. Jo metu buvo pasiektas aptakių formuluočių susitarimas dėl branduolinio nusiginklavimo. Tačiau denuklearizacijos procesas yra įstrigęs, nes dvi šalys nesutaria, kaip reikėtų aiškinti susitarimą.

Stebėtojai sako, kad Hanojuje reikia pasiekti apčiuopiamos pažangos, kad šios derybos nebūtų palaikytos viešųjų ryšių akcija.

Kim Jong Unas į Singapūrą pernai skrido Pekino paskolintu lėktuvu. Šiuo metu neaišku, ar jis visą kelią iki Hanojaus važiuos traukinių, nes tokia beveik 4 tūkst. kilometrų kelionė nuo Pchenjano truktų daugiau nei 60 valandų.

Jis galėtų traukiniu vykti iki Pekino, o iš ten skristi į Vietnamo sostinę.

Tačiau keli šaliniai sako, kad Kim Jong Unas į Vietnamą atvyks traukiniu. Anot jų, Šiaurės Korėjos lyderis sustos Dong Dango traukinių stotyje netoli Kinijos sienos ir tuomet važiuos į Hanojų automobiliu.

Dong Dango stotyje, taip pat palei kelią į sostinę jau dislokuota nemažai karių, iš vietos praneša AFP reporteriai.

Vietnamas anksčiau pranešė apie precedento neturintį sprendimą antradienį nuo 6 val. ryto iki 14 val. uždaryti tą 170 kilometrų ruožą, o tai leidžia manyti, kad tuo metu čia keliaus Kim Jong Unas.

Vietnamo užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Kim Jong Unas „artimiausiomis dienoms atvyks į Vietnamą oficialaus vizito“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.