Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.23 14:37

JK ministrai ragina premjerę arba išsiderėti naująją sutartį, arba atidėti „Brexitą“

BNS 2019.02.23 14:37

Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May kabineto trys nariai šeštadienį paragino nukelti „Brexito“ datą, jei vyriausybės vadovei kitą savaitę nepavyks įtikinti britų parlamento paremti jos sutartį dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos.

Verslo sekretorius Gregas Clarkas, darbo ir pensijų sekretorė Amber Rudd ir teisingumo sekretorius Davidas Gauke`as parašė straipsnį, kuriame pareiškė, kad nepritaria Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš bloko kovo 29 dieną, jeigu nebus pasiektas susitarimas dėl būsimų santykių.

Th. May šiuo metu karštligiškai stengiasi įtikinti Briuselį pakoreguoti lapkritį sudarytą „skyrybų sutartį“, tikėdamasi užsitikrinti parlamentarų, sausį didele balsų dauguma atmetusių šį dokumentą, palaikymą.

„Jei ateinančią savaitę nebus pasiektas proveržis, nuomonių pusiausvyra parlamente yra aiški: geriau būtų... nukelti mūsų išstojimo datą, o ne trauktis iš Europos Sąjungos kovo 29 dieną“, – laikraštyje „Daily Mail“ publikuotame straipsnyje pabrėžia sekretoriai.

„Po kelių ateinančių dienų tiesiog nebeliks pakankamai laiko pasiekti susitarimą ir iki kovo 29 dienos parengti visus reikalingus teisės aktus“, – pridūrė jie.

Pasak vyriausybės narių, išstojant iš Bendrijos be sutarties galėtų būti „smarkiai“ sutrikdyta Britanijos ekonomika, susilpnintas nacionalinis saugumas bei iškilti JK subyrėjimo grėsmė.

Th. May šią savaitę lankėsi Briuselyje, kur derėjosi su Europos Komisijos vadovu Jeanu-Claude`u Junckeriu. Sekmadienį premjerė ruošiasi susitikti su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku Egipte prasidėsiančio ES ir Arabų Lygos valstybių viršūnių susitikimo kuluaruose.

Ji ketina antradienį informuoti britų parlamentarus apie savo pastangas ir žada arba pateikti įstatymų leidėjams naują sutartį, arba leisti jiems trečiadienį aptarti jų pačių idėjas dėl tolesnių veiksmų.

Prognozuojama, jog kaip vieną tokių priemonių parlamentas pristatys planą dėl „Brexito“ atidėjimo, siekiant išvengti išstojimo be sutarties scenarijaus.

Ministrai perspėjo savo kolegas griežtuosius „Brexito“ šalininkus, kad parlamentarai neleis Britanijai automatiškai išstoti iš ES be sutarties.

„Jei taip nutiks, jiems (euroskeptikams) teks kaltinti tik save dėl „Brexito“ atidėjimo“, – pareiškė kabineto nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi