Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.23 13:30

Nigerijos prezidento rinkimų dieną „Boko Haram“ smogikai atakavo Borno valstijos sostinę

ELTA 2019.02.23 13:30

Šeštadienį, Nigerijos prezidento rinkimų dieną, teroristinės „Boko Haram“ grupuotės smogikai mėgino įsiveržti į šalies šiaurės rytuose esančios Borno valstijos sostinę Maidugurio miestą, praneša AFP.

Rytą islamistai paleido į Maidugurį mažiausiai 13 sviedinių. „Teroristai iš „Boko Haram“ mėgino įžengti į miestą, bet buvo atremti“, - sakė žurnalistams savigynos būrių, padedančių vyriausybės armijai kovoti su grupuote, narys. Savo ruožtu saugumo tarnybos atstovas, prašęs neskelbti jo pavardės, pranešė, kad per susirėmimus vienas Nigerijos kariškis žuvo, o apie 20 buvo sužeisti.

Šeštadienį visoje Nigerijos teritorijoje vyksta prezidento ir parlamento rinkimai. Dėl valstybės vadovo posto varžosi 73 kandidatai, bet, stebėtojų nuomone, pagrindinė kova vyks tarp dviejų musulmoniškosios Šiaurės atstovų: dabartinio prezidento Muhammadu Buhario, siekiančio antros ketverių metų kadencijos, ir buvusio šalies viceprezidento, stambaus verslininko Atiku Abubakaro, kurio kandidatūrą iškėlė opozicinė Liaudies demokratų partija.

Šalyje duris atvėrė apie 120 tūkstančių rinkimų apylinkių. Pasak žiniasklaidos, kai kuriose iš jų susidarė rinkėjų eilės. Manoma, kad rinkimuose dalyvaus daugiau kaip 84 milijonai Nigerijos gyventojų (šalyje gyvena apie 190 milijonų žmonių).

„Boko Haram“ – islamistinė grupuotė, rengianti išpuolius Nigerijos šiaurėje ir šiaurės rytuose, taip pat kaimyninėse šalyse. Ji siekia sukurti islamo kalifatą ir įvesti šariatą (islamo teisę) visoje Nigerijos teritorijoje. „Boko Haram“ stoja prieš vakarietišką švietimo modelį, demokratiją, valdžių pasidalijimo principą, vakarietiškus drabužius ir visus kitus „svetimos“ kultūros elementus.

Nuo 2009 metų jos smogikai Čado ežero baseino šalyse (Nigerijoje, Čade, Kamerūne, Nigeryje) nužudė daugiau kaip 27 tūkstančių žmonių. Be to, žmogaus teisių gynėjų duomenimis, ekstremistai pagrobė dešimtis tūkstančių žmonių, tarp kurių – apie 10 tūkstančių jaunuolių. Konflikto zonoje daugiau kaip 11 milijonų nigeriečių reikalinga skubi humanitarinė pagalba.

2015 metų kovą grupuotė prisiekė ištikimybę teroristinei „Islamo valstybės“ organizacijai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi