Pasaulyje

2019.02.23 08:22

Venesuelos kariškiai šalies pasienyje susirėmė su protestuotojais, yra aukų

ELTA2019.02.23 08:22

Penktadienio vakare Venesuelos nacionalinė gvardija panaudojo ašarines dujas prieš indėnų tautos pemonų atstovus. Tai pranešė laikraštis „National“, remdamasis Nacionalinės Asamblėjos (parlamento) deputatu Americu De Grazia.

Leidinio žiniomis, susirėmimai vyksta nedideliame Santa Elena de Vaireno miestelyje, už 15 kilometrų nuo sienos su Brazilija. Konfliktas kilo vietos gyventojams pamėginus nepraleisti Nacionalinės gvardijos pajėgų prie sienos. Socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukų, kuriose matyti keliuose pastatytos barikados.

Anksčiau buvo pranešta, kad San Fransisko de Juruanio rajone Venesuelos kariškiai paleido ugnį į indėnus, taip pat mėginusius nepraleisti jų prie sienos su Brazilija. Du žmonės žuvo, dar 14 buvo sužeisti. Po šio incidento pasipiktinę indėnai paėmė įkaitu nacionalinės gvardijos generolą Josė Miguelį Montoyą, kuris vadovavo kariškiams per susirėmimą.

Ketvirtadienio vakare Venesuelos prezidento Nicolo Maduro sprendimu buvo visiškai uždaryta Venesuelos sausumos siena su Brazilija, o penktadienio vakare viceprezidentė Delcy Eloina Rodriguez paskelbė, kad laikinai uždaromi trys tiltai, jungiantys šalies teritoriją su Kolumbija. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai Venesuelos opozicija pareiškė ketinanti atgabenti humanitarinę pagalbą iš Brazilijos ir Kolumbijos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt