Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.22 16:52

40 sunkvežimių su civiliais paliko paskutinį IS bastioną Sirijoje

ELTA 2019.02.22 16:52

Prieš galimai lemiamą paskutiniojo „Islamo valstybės“ (IS) bastiono rytų Sirijoje puolimą penktadienį iš jo išvežta dar šimtai žmonių. AFP reporteriai pasakojo matę, kaip daugiau nei 40 sunkvežimių vilkstinė su vyrais, moterimis ir vaikais paliko Baghuso kaimą prie Irako sienos.

Konvojų lydėjo Sirijos demokratinių jėgų (SDF) kovotojai.

SDF kovotojai daug savaičių yra apsupę kaimą Eufrato slėnyje netoli Irako sienos. Sunkvežimiuose buvo matyti veidus slepiantys vyrai, moterys juodais nikabais ir vaikai.

Prieš tai trečiadienį SDF kovotojai sunkvežimiais iš kaimo išgabeno 3 000 žmonių, tarp jų – kovotojų, moterų ir vaikų. Pasak SDF atstovo Mustefos Balio, patikrinimas parodė, kad dauguma jų buvo užsieniečiai. Tai pirmiausiai irakiečiai ir buvusių sovietinių respublikų piliečiai, tačiau buvo ir europiečių.

Davidas Eubankas iš savanorių grupės „Free Burma Rangers“ sakė, kad buvo „daug prancūzių“, taip pat vokiečių ir austrų. Moterys ir vaikai buvo išbadėję.

Pasak SDF atstovo Adnano Afrino, kai tik paskutinieji civiliai paliks vietovę Eufrato slėnyje, jie žiūrės, ko nori likę IS kovotojai.

„Kai tik baigsis civilių evakuacija, jiems teks rinktis: karas ar kapituliacija“, – pabrėžė atstovas.

IS kovotojai vis dar kontroliuoja tik kelis tuneliais jungiamus pastatus pusės kvadratinio kilometro dydžio teritorijoje prie pat Irako sienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi