Naujienų srautas

Pasaulyje

2019.02.22 16:11

Ataskaita atskleidžia 400 kunigų vykdytų lytinio išnaudojimo atvejų Lenkijoje

BNS 2019.02.22 16:11

Kunigų lytinio išnaudojimo aukas Lenkijoje remiantis fondas ketvirtadienį paskelbė ataskaitą, kurioje išvardijama kone 400 kunigų vykdyto lytinio išnaudojimo atvejų šioje katalikiškoje šalyje.

27 puslapių ataskaita, kurią aktyvistai trečiadienį įteikė popiežiui Pranciškui, buvo paskelbta Vatikane vykstant pontifiko sušauktam katalikų vyskupų iš viso pasaulio susitikimui dėl reakcijos į dvasininkų vykdomo vaikų lytinio išnaudojimo atvejus.

Lenkijos televizija parodė, kaip Pranciškus bučiuoja ranką fondo „Nebijokite“ („Nie lękajcie się“) vadovui Marekui Lisinskiui, kai šis perdavė ataskaitą.

Dokumente minimi 85 už vaikų lytinį išnaudojimą nuteisti kunigai, taip pat 88 kunigai, kurių įtariamą lytinį išnaudojimą atskleidė žiniasklaida, ir dar 95 kunigai, kuriuos kaltina numanomi nukentėjusieji.

Ataskaitoje taip pat įvardijami 24 lenkų arkivyskupai ir vyskupai, kaltinami tokių nusikaltimų dangstymu.

„Tikimės atsistatydinimų tarp Lenkijos Bažnyčios hierarchų, nes kitaip niekas nepasikeis“, – ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė viena ataskaitos autorių Agata Diduszko-Zyglewska.

Ji fiksavo atvejus, kai kunigus pedofilus gynė vyskupai ar kiti aukštesnio rango dvasininkai.

Tėvas Pawelas Rytelis-Adrianikas, Lenkijos vyskupų konferencijos atstovas, ketvirtadienį sakė ataskaitos dar neskaitęs.

Lenkijos vyskupų konferencija deklaruoja „nulinę toleranciją“ tokiems nusikalstamiems veiksmams kaip vaikų lytinis išnaudojimas ir pažadėjo paskelbti statistinius duomenis apie vaikus, kurie nuo 1989-ųjų nukentėjo nuo kunigų lytinio išnaudojimo.

Tačiau A. Diduszko-Zyglewskos nuomone, Vyskupų konferencija „tik apsimeta, kad imasi veiksmų“, priimdama taisykles, kurios „neabejotinai yra geros, bet netaikomos“.

Fondas tvirtina, kad Lenkijos Bažnyčios vadovai „vengia kontaktų“ su juo ir lytinio išnaudojimo aukomis, nors nuolat iškyla naujų kriminalinių įtarimų.

„Mums jau sunku užregistruoti ir patikrinti“ senus ir dabartinius išnaudojimo atvejus, AFP sakė A. Diduszko-Zyglewska.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi