Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.22 00:27

A. Merkel stojo J.-C. Junckerio pusę: perspėjo V. Orbaną dėl jo sakomos kritikos

Vokietijos kanclerė Angela Merkel užstojo Europos Komisijos pirmininką Jeaną-Claude`ą Junckerį, prieš kurį Vengrija pradėjo naują kampaniją. Viktoro Orbano vyriausybė sako rinkėjams aiškinanti, kad J.-C. Junckeris su George`u Sorosu sumanė primesti Europos Sąjungos narėms migrantų ir susilpninti sienų apsaugą. Europos Komisija pavadino tai nesuvokiamu melu. V. Orbano kritika J.-C. Junkeriui prieš Europos Parlamento rinkimus skaldo centro dešinės partijų šeimą, kuriai abu priklauso. Partijų grupės lyderis perspėjo V. Orbaną, kad negalės joje likti, jei puldinės jos narį.

Europos Komisijos pirmininkas sako, kad su Viktoru Orbanu neliko nieko bendra, nors abu priklauso tai pačiai centro dešinės partijų šeimai, didžiausiai Europos Parlamente.

„Prieš melą nedaug gali padaryti. Pasiūliau išmesti Fidesz, V. Orbano partiją. Tai normalu, nes manau, kad Vengrijos konservatoriai neatspindi krikščioniškosios demokratijos vertybių. Tarp V. Orbano ir manęs – nieko bendra. Kodėl jis turėtų likti partijų šeimoje, kur ir aš esu, jei mūsų niekas nesieja?“, – retoriškai klausė pirmininkas

Bet pašalinti V. Orbano Europos liaudies partija nedrįso.

Bet ketvirtadienį įsikišo ir Vokietijos kanclerė A. Merkel, kurios krikščionys demokratai yra didžiausia šeimos partija.

„Vienintelis dalykas, kurį dabar galiu pasakyti, kad J.-C. Junckeris turi visišką mano palaikymą. Ir diskutuodami su Vengrija tai aiškiai pasakysime“, – sako kanclerė.

Plačiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi