Pasaulyje

2019.02.21 16:48

Konfrontacija dėl sienos: JAV demokratai mėgins blokuoti D. Trumpo paskelbtą nepaprastąją padėtį

ELTA 2019.02.21 16:48

JAV demokratai mėgins Kongrese blokuoti prezidento Donaldo Trumpo įsaką dėl nepaprastosios padėties įvedimo. Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi laiške paragino Kongreso narius paremti atitinkamą rezoliuciją, skelbia JAV žiniasklaida.

Iniciatyvą ketinama pateikti penktadienį, kad iki kovo vidurio dėl jos galėtų būti balsuojama. D. Trumpo sprendimas paskelbti nepaprastąją padėtį griauna valdžių padalijimo principą šalyje, rašė N. Pelosi. Rezoliucijos tekstą parengė demokratas Joaquinas Castras iš Teksaso, kurio šeima turi meksikietiškų šaknų.

Atstovų Rūmuose, kuriuos kontroliuoja demokratai, iniciatyva gali būti sėkminga. Tačiau Senate daugumą turi D. Trumpo respublikonai. Bet net jei ir aukštesnieji rūmai paremtų iniciatyvą, prezidentas, manoma, pasinaudotų teise ją vetuoti. Kad šis veto būtų atmestas, ir Atstovų Rūmuose, ir Senate būtų reikalinga dviejų trečdalių dauguma, kurią pasiekti nėra realu.

Šią savaitę 16 valstijų kreipėsi į teismą dėl D. Trumpo sprendimo įvesti nepaprastąją padėtį. Prezidentas penktadienį prie JAV pietinės sienos paskelbė nacionalinę nepaprastąją padėtį, kad gautų lėšų sienos Meksikos pasienyje statybai. Tai jis argumentuoja narkotikų, žmonių kontrabandininkų ir nusikalstamų gaujų „invazija“. Pastatyti sieną yra vienas iš D. Trumpo rinkiminių pažadų.