Pasaulyje

2019.02.21 10:29

Th. May po pokalbių Briuselyje: sutarėme, kad toliau ieškosime sprendimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.21 10:29

Britų premjerė Theresa May sako, kad „Brexito“ pokalbiuose su Europos Sąjungos atstovais pasiektas progresas. Ji trečiadienį vakare Briuselyje išstojimo susitarimą vėl aptarė su Europos Komisijos vadovu Jeanu-Claude`u Junckeriu. 

Bendrame pareiškime teigiama, kad pokalbiai buvo konstruktyvūs ir kad derybininkų komandos tęs darbus. Visgi, pasak analitikų, kaip ir buvo galima tikėtis, didesnio proveržio neįvyko. Th. May į Briuselį vyko tikėdamasi išsiderėti sutarties, kuriai nepavyksta užsitikrinti paramos Britanijos parlamente, pakeitimų. Tačiau Europos Sąjungos diplomatai jau anksčiau buvo sakę, kad iš esmės sutarties nekeis. Todėl ir toliau išlieka tikimybė, kad Karalystė kovo pabaigoje iš Bendrijos bus priversta pasitraukti be jokio susitarimo.

„Sutarėme, kad toliau ieškosime sprendimo. Laikas yra gyvybiškai svarbus ir abiem šalims taip pat svarbu, kad kai Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą, ji tai padarytų tinkamai. Taigi padarėme pažangą. Išstojimo iš Europos Sąjungos „Brexito“ sekretoriai bus rytoj Briuselyje ir tęs pokalbius“, – sakė ji.