Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.20 19:48

Po V. Putino kalbos Rusija pristatė naują ginkluotę: gyrėsi efektyvumu ir pigumu

ELTA 2019.02.20 19:48

Perspektyvios Rusijos Federacijos ginkluotės sistemos jau egzistuoja „geležyje“, kai kurios jų - naudojamos, o jų kaina šimtus kartų žemesnė nei užsienietiškųjų. Taip po Vladimiro Putino metinio pranešimo, kuriame Rusijos lyderis kalbėjo daugiausia apie ekonomiką ir socialinius reikalus, Rusijos ginkluotę pristatė gynybos ministras Sergejus Šoigu.

„Metiniame pranešime aukščiausias ginkluotųjų pajėgų vadas (V. Putinas) kalbėjo, kad visos perspektyvios ginkluotės sistemos, kurias jis atskleidė pernai, dabar yra „geležyje“, o kai kurios jų jau naudojamos. Visa tai yra absoliuti realybė“, - sakė S. Šoigu.

„Pats svarbiausias naujųjų rusiškų sistemų privalumas - jų neįtikėtinas efektyvumas“, - rėžė jis. 

S. Šoigu taip pat netikėtai pareiškė, esą rusiškos sistemos ne tik efektyvesnės už JAV priešraketinę gynybą, bet ir šimtus kartų pigesnės.

„Mūsų kolegos užsienyje pripažįsta, kad mūsų kuriamos sistemos yra šimtus kartų pigesnės nei bet kokia prieš mus kuriama ginkluotė. Ir ne tik Jungtinių Valstijų priešraketinė gynybos sistema“, - sakė S. Šoigu, tačiau neatskleidė „užsienio kolegų“ pavardžių.

Gynybos ministrui antrino Rusijos kariuomenės atsargos generolas leitenantas Vladimiras Zacharovas, pareiškęs, kad Jungtinių Valstijų priešraketinės gynybos sistemos negalės pasipriešinti Rusijos puolamajam raketiniam kompleksui „Avangard“.

„JAV priešraketinės gynybos sistemos yra bejėgės prieš „Avangard“ manevringumą. Sparnuotosios „Avangard“ raketos gali būti valdomos ore, o to negalės numatyti jokios egzistuojančios priešraketinės gynybos sistemos“, - sakė V. Zacharovas.

Rusijos gynybos ministras taip pat įvardijo neva puikiai vykstantį bepiločio povandeninio aparato „Poseidon“ ir raketų komplekso „Sarmat“ paruošimą veiklai.

„Sėkmingai baigti bepiločio aparato „Poseidon“ bandymai jūriniame poligone. Povandeninio laivo, iš kurio bus paleidžiami „Poseidonai“, įgula jau užbaigė mokymus. Taip pat pradėjo kitą raketų komplekso „Sarmat“ bandymų etapą. Strateginių branduolinių pajėgų perginklavimas yra tęsiamas“, - pareiškė S. Šoigu.

Rusijos gynybos ministras taip pat pasigyrė, kad naikintuvų MiG-31, ginkluotų hipergarsinėmis raketomis „Kinžal“, įgulos įvykdė per 380 skrydžių, patruliuodamos oro erdvėje virš Juodosios ir Kaspijos jūrų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi