Pasaulyje

2019.02.20 13:06

D. Britanijos institutas: būtų neatsakinga įsileisti „Huawei“ į 5G tinklus

ELTA2019.02.20 13:06

Leisti Kinijos telekomunikacijų milžinui „Huawei“ tiekti įrangą Jungtinės Karalystės (JK) 5G mobiliojo ryšio tinklams būtų naivu ir neatsakinga, teigiama Karališkojo jungtinių paslaugų instituto (RUSI) tyrime.

„Leisti „Huawei“ dalyvauti (5G tinklų diegime) geriausiu atveju būtų naivu, blogiausiu - neatsakinga“, – rašoma RUSI tyrimo išvadose.

„Kinijos kibernetinių atakų istorija rodo, kad esminė Kinijos kišimosi į užsienio reikalus dalis yra siekis gauti prieigą prie plataus pobūdžio slaptos informacijos, susijusios su pramone, prekyba, technologijų, gynybos, asmenimis ar politika“, – sakė buvęs britų diplomatas ir Kinijos ekspertas, tyrimo vadovas Charlesas Partonas.

RUSI tyrime taip pat įspėjama, kad „Brexitas“ gali padidinti šalies pažeidžiamumą atakoms iš užsienio, ypač – Kinijos.

„Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES gali paskatinti Kinijos komunistų partiją kištis, nes ji siekia vis labiau įtvirtinti „skaldyk ir valdyk“ principą, sustiprindama savo pasaulinę viziją“, – rašoma tyrimo išvadose.

C. Partono teigimu, „Huawei“ įsileidimas į Jungtinę Karalystę gali lemti tai, kad šalies partneriai nebus linkę bendradarbiauti su šalimi kibernetinio saugumo srityje.

„Nerimas dėl JK ryšio tinklų saugumo įsileidus „Huawei“ gali sumažinti partnerių, kaip JAV, Kanados, Australijos ir Naujosios Zelandijos, norą bendradarbiauti ateityje“, – tikino tyrimo autorius.

Sekmadienį Nacionalinis JK kibernetinio saugumo centras nusprendė, kad „Huawei“ keliama grėsmė nacionaliniam saugumui yra suvaldoma.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt