Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.19 20:15

Venesuelos kariuomenėje dėl pagalbos siuntų paskelbta „visiška parengtis“

ELTA 2019.02.19 20:15

JAV paskelbus apie humanitarinę pagalbą Venesuelos gyventojams, šalies kariuomenė įspėjo Vašingtoną dėl sienos pažeidimų. Ginkluotose pajėgose paskelbta „visiška parengtis“, kad būtų apsaugotas šalies „teritorinis integralumas“, antradienį pareiškė gynybos ministras Vladimiras Padrinas. Jis patvirtino „neribotą“ karinės vadovybės lojalumą prezidentui Nicolui Madurui.

Armijos parama laikoma lemiamu valdžios faktoriumi kairės pakraipos prezidentui. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paragino Venesuelos kariuomenę nusigręžti nuo N. Maduro. 

Venesueloje jau daug savaičių verda nuožmi kova dėl valdžios tarp N. Maduro ir J. Guaido, kuris sausio pabaigoje pasiskelbė laikinuoju prezidentu. JAV buvo viena pirmųjų šalių, pripažinusių jį laikinuoju prezidentu. Dabar tai jau yra padariusios apie 50 valstybių.

J. Guaido ragina N. Maduro vyriausybę iki šeštadienio įsileisti į šalį daugiausiai iš JAV gabenamas pagalbos prekes. Tačiau N. Maduras kategoriškai nesutinka, kad pagalbos siuntos kirstų sieną. Jis tai vadina dingstimi parengti dirvą JAV vadovaujamai karinei intervencijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi