Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.18 12:03

Darbininkai iš Fukušimos elektrinės pašalino branduolinį kurą

LRT.lt 2012.07.18 12:03

Darbininkai pažeistoje Japonijos Daiichi atominėje elektrinėje trečiadienį šalino branduolinį kurą. Tai pirma tokia operacija po praėjusiais metais cunamio sukeltos krizės, praneša žiniasklaida. 

Darbininkai pažeistoje Japonijos Daiichi atominėje elektrinėje trečiadienį šalino branduolinį kurą. Tai pirma tokia operacija po praėjusiais metais cunamio sukeltos krizės, praneša žiniasklaida.

Televizijos filmuotoje medžiagoje matyti, kaip dešimtys darbininkų, apsirengusių baltais apsauginiais drabužiais, virš apgadinto ketvirtojo reaktoriaus pastato su kranu traukia branduolinio kuro strypą.

Elektrinės operatorius „Tokyo Electric Power Co“ (TEPCO) anksčiau teigė, kad operaciją planuojama atlikti šį mėnesį. Anot kompanijos, kad du branduolinio kuro strypai, kurių kiekvienas yra maždaug 4 metrų ilgio, bus išgabenti iš kuro rezervuaras.

Ši operacija yra pirmas kartas, kai TEPCO po nelaimės elektrinėje 2011 metų kovą gali išvežti radioaktyvias medžiagas.

Pirmajame, antrajame ir trečiajame reaktoriuose nutekėjo radioaktyviosios medžiagos, tačiau ketvirtasis reaktorius tuo metu, kai smogė cunamis, buvo tuščias. Tačiau sutrikus aušinimo sistemai  kuro rezervuaras, kur laikomas ir panaudotas, ir dar nenaudotas kuras, užvirė.

Reaktoriaus pastate susikaupus vandenilio dujoms, įvyko sprogimas.

„Kompanija ištirs branduolinio kuro strypų korozijos, kurią galėjo sukelti jūros vanduo, kurį darbininkai naudojo aušinimui, mastą“, – teigė kompanijos atstovė, kuri „dėl branduolinės saugos priežasčių“ nepatvirtino, kad operacija vyko trečiadienį.

Televizijos žurnalistai operaciją filmavo iš sraigtasparnių.

Kai smogė cunamis, vandens baseine buvo daugiau kaip 1,3 tūkst. naudotų ir apie 200 nenaudotų branduolinio kuro strypų, teigė TEPCO atstovė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi